Поради

Шпинат і його властивості

Шпинат – це справжній суперпродукт, який поєднує у собі тонни поживних речовин в унікальній низькокалорійній формі. Він містить велику кількість білка, заліза, вітамінів та мінералів. Але як і будь-який інший продукт, шпинат має протипоказання до вживання.

Шпинат є джерелом вітаміну А., вітаміну С, є потужним антиоксидантом, який підтримує здоров’я шкіри та імунну функцію. У шпинаті багато вітаміну К1, який необхідний для згортання крові.
Фолієва кислота, яку містить шпинат, важлива для вагітних жінок і необхідна для нормального функціонування клітин та росту тканин.
Шпинат – чудове джерело заліза, яке допомагає створювати гемоглобін, що доставляє кисень тканинам вашого тіла.

Читайте також:  Стрес і вплив на оранізм людини

Кальцій, який є у шпинаті, необхідний для здоров’я кісток і є важливою сигнальною молекулою для вашої нервової системи, серця та м’язів.
Шпинат також містить калій, магній, вітаміни B6 та E та інші вітаміни.
У шпинаті міститься йод, і тому він добре впливає на роботу щитоподібної залози.

 

Вживання шпинату дуже корисно для здоров’я очей, в ньому міститься лютеїн і інші речовини, що захищають нервові к літини та запобігають такому серйозному захворюванню, як дистрофія сітківки.
Завдяки амінокислоті триптофану він бореться з реактивною гіпоглікемією.
Реактивна гіпоглікемія – стан пов’язаний із падінням цукру в крові до дуже низького рівня, може викликати почуття тривоги та напади занепокоєння.
А шпинат допомагає з цим упоратися.

 

Шкода від шпинату

Шпинат може спричинити легку та помірну діарею. Це переважно відбувається через споживання надмірної кількості продуктів із високим вмістом клітковини. Тому неварто поєднувати шпинат з іншими продуктами, багатими на клітковину.

Шпинат містить щавлеву кислоту, яка перешкоджає абсорбції. Молекули щавлевої кислоти, також звані оксалати, здатні зв’язуватися з кальцієм та залізом і не дозволяють організму засвоювати їх. Високий рівень оксалатів зменшує рівень абсорбції заліза та кальцію. Через це організм не отримує достатньої кількості цих елементів

Коментарі Вимкнено до Шпинат і його властивості