Поради

Стрес і вплив на оранізм людини

Стрес — це захисна реакція організму на зовнішні подразники.

Вона проявляється психічно, фізично, емоційно та дає змогу адаптуватися до змін.

У людини стрес часто виникає під час взаємодії із соціумом. Зовнішні чинники сприймаються як загроза добробуту організму.

 

Читайте також: Рецепт осінньої кави

Що відбувається в організмі під час стресової реакції?

Мозок, сприймаючи загрозу, сигналізує наднирникам виділяти гормони стресу — адреналін і кортизол. Внутрішні резерви організму активуються, тому підвищується м’язова сила, швидкість реакції, витривалість та больовий поріг. Це важливі реакції, що допомагають організму боротися з джерелом небезпеки або втікати від неї. Коли загроза зникає, тіло повертається у розслаблений стан.

 

Деякі дослідження, показують, що гострий стрес може спровокувати напади астми. Крім того, прискорене дихання або гіпервентиляція, спричинена стресом, може спричинити панічні атаки.

Панічна атака – несподіваний напад інтенсивного страху, який супроводжується щонайменше 4 фізичними симптомами: прискорене серцебиття, пітливість, тремтіння, відчуття нестачі повітря, задишка, біль в грудях або дискомфорт, нудота або неприємні відчуття в животі, запаморочення, слабкість, відчуття оніміння або поколювання в кінцівках, відчуття лихоманки або гарячки, страх втрати контролю або «зійти з розуму», страх смерті. Також може супроводжуватися відчуття дереалізації (нереальність) або деперсоналізації (стан відчуження від самого себе).

Допомога психолога, навчання дихальним і релаксаційним технікам, та когнітивним стратегіям (зокрема, КПТ) є корисними кроками для менеджменту панічних атак.

Коментарі Вимкнено до Стрес і вплив на оранізм людини