Як навчити себе не брати близько до серця
Ви належите до тих, кому надто важливо, що вам говорять інші? Чи вас регулярно зневажають, чи сприймаєте речі особисто, чи легко вас ранити, коли люди говорять щось неприємне?
Є багато причин, чому люди сприймають речі особисто.
- Вони дуже емоційно чутливі
- Вони неправильно тлумачать те, що говорять інші
- Вони дотримуються дуже високих стандартів
- Вони постійно порівнюють себе з іншими
- Вони перфекціоністи
- Можливо, вони зазнавали знущань або насильства в минулому
- Вони проєктують власну невпевненість і сумніви на інших
Коли ви не впевнені в собі, ви більш вразливі до суджень інших людей. Це б’є вам по нервах, змушуючи вас захищатися.
1. Поставте під сумнів свої переконання
Ніхто не любить, щоб інші люди бачили його в негативному світлі.
Коли ви почуєте щось про себе, зробіть паузу, розслабтеся та не реагуйте на їхні слова. Подивіться всередину і дослідіть думки. Запитайте себе: «Чи я неправильно інтерпретую речі?» «Чи не реагую я надмірно?»
Розуміння ваших почуттів і емоцій дасть вам загальне уявлення про те, що відбувається всередині вас. Ви зможете краще обробляти свої думки та уникати перекручування фактів.
2. Обговоріть межі
Якщо близькі люди сприймають вас як належне і навмисно націлюються на вас, висміюючи або пригнічуючи, знайте напевно, що справа не у вас. Це про них. Вони мають життєві проблеми та проєктують свою невпевненість і негативні емоції на вас.
Будь то близький член сім’ї, друг, колега чи начальник, не звертайте уваги на кожне їх слово.
Зберігайте спокій і зміцнюйте свій захист, встановивши суворі межі. Коли можете, висловіть їм своє невдоволення, не соромлячись слів. Якщо вони не виправляться, це їхня втрата.
Читайте також: Пройдіть життя власним темпом
3. Обговоріть це
Якщо ви почуваєтеся зневаженими через чиїсь слова, не тримайте в серці образи та не робіть себе нещасними. Розв’яжіть проблему і звільніться від емоційного болю.
Якщо є можливість поговорити з ними, не соромтеся піти до них наодинці та обговорити речі. Не повинно бути страху чи сорому просити роз’яснення і зрозуміти, що вони насправді мали на увазі, коли щось вам сказали.
4. Нагадайте собі про свої сильні сторони
Не відчувайте себе зневаженим через грубі коментарі інших людей. У вас є більше, ніж інші можуть сприйняти.
Приглушіть зовнішній шум і налаштуйтеся всередині. Нагадайте собі про свої позитивні риси, здібності, таланти та сильні сторони. Поміркуйте над своїм життям і підкресліть свої досягнення.
Ви такі, які ви є, і де ви є завдяки вашим здібностям і наполегливій праці. Ви зайшли так далеко, наперекір всій критиці та глузування з боку інших. Якщо їхня негативність досі не обмежувала ваш прогрес, навіщо сприймати їхні слова особисто й дозволяти їм впливати на ваш настрій і відчуття? Покінчіть з токсичними людьми та зосередьтеся на тому, що є хорошим у вашому житті.
5. Станьте емоційно витривалими
Незалежно від того, чи хтось коментує ваш зовнішній вигляд, оцінює ваші вчинки, виносить судження про ваш вибір або говорить щось погане про ваш стиль одягу, ви не можете контролювати те, що вони говорять.
Але ви можете змінити те, як ви на них реагуєте. Опрацюйте сказане та подивіться, чи є правда в коментарях.
Якщо ви вважаєте, що їхні слова нічого не варті, ігноруйте їх і станьте стійкими. Чиїсь єхидні зауваження не можуть зіпсувати вам день. Переосмисліть свої думки й не сприймайте їх грубість особисто.
6. Зверніться за підтримкою
Коли вам хтось щось каже, і ви засмучуєтеся, вам складно зберігати холоднокровність і розважливість. У такому випадку ви повинні звернутися до своєї групи підтримки та поговорити з кимось, кому довіряєте.
Поділившись своїми почуттями та досвідом з іншими, ви полегшите свій тягар і допоможете виплеснути свої почуття.
Коли ви розмовляєте з іншими, ви можете поглянути на проблему від третьої особи. Це допоможе вам відірватися від негативних думок, зменшити масштаб і побачити речі повністю. Тоді ви зможете усвідомити, що на вас не напали навмисно, а це був лише ваш розум.