Основні ознаки материнського вигорання та як з ним боротись!
І тут ,хто не був на місці мами ,той подумає: “Та що там робити,сидиш дома з дитиною,машинка пере,мультиварка їсти готує”,але не все так просто.
Сучасна жінка,яка народила дитину різко потрапляє в повну соціальну ізоляцію.Також,мало хто з жінок розуміє,що їх чекає після народження дитини,а тому більшість мам просто морально не встигли підготуватись.
Взявши на руки свою маленьку,але вічно кричащу крихітку,до якої навіть не додається ніяка інструкція ,ми полегеньки починаємо розуміти,що реальність трохи далека від рекламних роликів.
1.Постійна втома. Навіть якщо ти виспалася чи провела якийсь час на самоті — ця втома нікуди не зникає. Часто просто хочеться плакати від втоми та безсилля.
2.Проблеми зі сном. Тривожні думки не дають тобі спати,ти не можеш розслабитись і просто відпочити.Завжди кудись біжиш ,замість того,щоб лягти поспати,коли спить дитина.
3.Роздратованість,труднощі з контролем негативних емоцій. Якщо ти зриваєшся і кричиш на дітей чи чоловіка, – ти просто дуже втомилась.
Читайте також:Чого чекати від сонячного затемнення 14 жовтня 2023 року.
4.Проблеми з концентрацією та уважністю . Ти часто забуваєш,навіть те ,що тебе попросили пів години тому,не можеш зосередитись на важливих справах – твій мозок не справляється з відповідальністю,яку ти на нього звалила.
5.Проблеми із харчуванням. У тебе немає апетиту і ти ледь згадуєш вкінці дня,що треба поїсти ,або навпаки – ти постійно хочеш їсти,навіть коли не голодна.
6. Почуття розчарування . Ти втратила радість до життя ,тебе мало що тішить і ти відчуваєш відчай.
7.Проблеми зі здоров’ям. Ти часто хворієш на різні дрібні хвороби чи ГРВІ,тебе завжди щось болить ,свербить,ниє.
Якщо ти побачила себе у більше ніж трьох ознаках,тоді потрібно щось робити,у тебе сідає батарейка,ти вогоріла.
Як допомогти собі у цій проблемі?
1. Побачивши у себе симптоми вигорання,слід звернутись до психіатра,для того щоб виключити депресію.Адже післяпологова депресія – це дуже поширене явище,але якщо це не лікувати,тоді такий стан може супроводжувати вас роки.
2.Варто постаратись і трішки спростити своє життя.Не потрібно гнатися за званням Ідеальна мама та дружина. Дітям та чоловіку куди важливіше бачити спокійну та відпочившу маму,аніж тричі вимиту підлогу.
3.Просити мамі про допомогу – це нормально.Не бійтеся говорити про свої потреби та про те,що інколи вам потрібно,щоб хтось залишився з дитиною.Зазвичай,люди поряд готові допомогти,головне їм про це сказати.
4.Не сварити себе ,якщо ти щось не встигла за день,а навпаки хвалити за всі справи ,які зроблено.
5.Знайти у своєму житті місце для себе. Для того,щоб не було вигорання,і ми мали сили та енергію на якісний час з дитиною,мамі важливо приділяти увагу собі. Хоча б годинку вдень виділяти на те,що цікавить вас- можна спати,їсти,малювати,доглядати за собою,та будь що,головне те,що хочеться вам. Джерело