Поради

Як перебороти нічні перекуси

Нічні перекуси серед ночі знайомі багатьом. І хоча більшість знають що це шкідливо все ж  найбільше хвилюються про зайві кілограми, вчені попереджають, що це не єдиний негативний наслідок такого спонтанного нічного харчування.

Нічні перекуси – це сигнал, який свідчить про те, що у людини серйозні проблеми зі здоров’ям, про які вона може навіть не здогадуватися.

Група американських дослідників з Університету штату Північна Кароліна довела, що воно також пов’язане з поганою продуктивністю на наступний день. З’їдаючи вночі що-небудь смачне, людина гарантовано забезпечує собі поганий робочий день на завтра, кажуть вони.

Для цього дослідження команда опитала 97 співробітників різних компаній, ставлячи кожному спеціально розроблені питання тричі на день протягом 10 робочих днів. Щодня перед виходом на роботу учасники повідомляли про свій фізичний і емоційний стан, а наприкінці робочого дня вони відповідали на питання про те, що зробили за цей час. Перед сном учасники розповідали про всі свої звички, що стосуються їжі і виникають після виходу з офісу.

Результати показали, що у тих, хто переїдає або дозволяє собі нічні перекуси, наступного ранку частіше виникають фізичні проблеми, що включають головні болі, розлад шлунку і напади діареї. Поряд із фізичним дискомфортом, такі люди повідомляли, що наступного дня відчували ще більшу емоційну напругу і вели себе більш відсторонено під час роботи. Така поведінка, кажуть вчені, також пов’язана з почуттям провини за неправильний вибір харчування.

Результати показали, що у тих, хто переїдає або дозволяє собі нічні перекуси, наступного ранку частіше виникають фізичні проблеми, що включають головні болі, розлад шлунку і напади діареї

У той же час дослідники відзначають, що більш емоційно стабільні учасники набагато менше страждали від нездорового харчування. Ці люди краще справлялися зі стресом і мали меншу емоційну нестійкість. Навіть після неправильного вибору їжі вони повідомляли про менше фізичну або емоційну напругу наступного дня.

Нічні перекуси припустимі лише в тому разі, коли людина працює в нічну зміну і вночі не спить. Тоді нічний перекус допустимий, але він має бути правильним. У цьому разі потрібно виключити м’ясо, прості вуглеводи, зокрема каші. Також з нічного раціону забираються жирні сорти риби. Можна з’їсти яйце і некрохмалисті овочі, бажано тушковані. Але обсяги таких перекусів мають бути маленькими.

Для тих, хто не працює вночі, в цей час все ж краще спати, а не їсти. Якщо вночі спати не вдається й похід до холодильника неминучий, потрібно зрозуміти, що це відбувається з однієї причини: протягом дня людина отримала мало поживних елементів. Другою причиною для нічного голоду може бути поганий стан кишківника. Якщо збалансувати харчування і акцентувати увагу на правильній вечері, нічні перекуси зійдуть нанівець.

Коментарі Вимкнено до Як перебороти нічні перекуси