Поради

Як заощаджувати, коли вічно не вистачає грошей?

Ми підібрали кілька корисних порад для тих, в кого немає надії на мільйонний спадок, а відкладати на пенсію,подорож, нове авто хочеться.

Десятина або невідчутне відкладання. Від будь-якого прибутку відкладайте 10%. Можна в банку, можна — в банк на депозит. Другий — краще, бо важче «виймати» і відсотки капатимуть. Приємно, що відкладаючи усього 10%, ви не помітите істотної різниці у способі життя, а грошики будуть накопичуватися.

 

Читайте також: Чому ми не стримуємо обіцянки, які собі даємо?

Правило 20 на 80. Ідея така: отримали зарплату, гонорар чи прибуток, одразу 20 відсотків від суми кладіть на банківський рахунок чи вкладайте в те, на що збираєте гроші. На 80% — живіть. Є кілька «але». Перше: у вас не повинно бути боргів. Друге: суворо дотримуйтеся правила — спочатку відкладаєте на картку потрібну суму, і лише потім витрачаєте.

 

Усе — навпіл. Усі надходження ділимо навпіл. Одну половину витрачаємо на життя в місяць, другу — ховаємо. Якщо гроші в першій половині закінчаться завчасно, беремо рівно половину від захованої половини. Якщо знову закінчилися — знову беремо лише половину і т.д. Справа в тому, що коли гроші закінчуються, ми мимоволі починаємо їх витрачати більш ощадливо. Тому є шанс, що завжди щось залишатиметься.

Несподіване — в накопичення. Наприклад, підвернулася «халтурка» або заробили премію від шефа. Коротше, якщо ви час від часу маєте якісь додаткові грошові надходження, то не витрачайте їх «на життя», а відкладайте. Ви ж все одно на них не розраховували, правда?

Коментарі Вимкнено до Як заощаджувати, коли вічно не вистачає грошей?