Історії

Як виникла вишиванка. Історія походження символу України!

Мабуть немає такого українця,який би не знав що таке вишиванка, адже це наша душа та наш символ.
Історія вишиванки тягнеться з давніх давен.Наші пращури завжди відзначались вмінням створювати красу ,просто з полотна та ниток.
На сьогоднішній день точно невідомо ,коли ж просто сорочка почала розвиватись як галузь мистецтва. Вчені  стверджують, що вишиванка,як мистецтво розвивалась протягом кількох століть. Наші предки з кожним роком вдосконалювали техніки та орнаменти,а майстрині вчились робити нитки різних відтінків.
З давніх давен вишиванка була оберегом людини.Предки вірили ,що вишиванка дарує людині здоров’я та щасливу долю. Матері вишивали вишиванки дітям ,а в процесі молились і вірили ,що ці молитви зроблять вишиванку сильною і вона принесе добру долю.

Вишиванка – це символ та душа українського народу. Вишиванка увібрала у себе віковічну історію і змогла з однієї сторони і осучаснитись,а з іншої і залишилась такою,як тисячі років тому. Зараз з кожним роком популярність вишиванки зростає.Звісно це трапилось через ситуацію в країні та українізацією. І це прекрасно,що ми маємо такий одяг ,який відокремлює нас від інших і показує ,що ми велика нація з дуже глибокою історією.
Давайте поговоримо про найдавніші вишиванки та як їх відшукали .

Дослідники стверджують ,що в добу палеоліту вишита сорочка вже була досить популярною серед наших пращурів.
Неподалік села Мізин, що на Чернігівщині, археологи відкопали лляні сорочки з унікальними вишитими візерунками. Вони і вважаються найдавнішими зразками вишиванки.
Незабаром, у Миколаївській області після розкопок могили заможної сарматки, археологам вдалось розкопати вовняним одяг,  оздоблений вишиттям. Це доводить те,що вишитий одяг з давніх давен був дуже цінним для людей, адже його клали в могилу разом із золотом.
Також було  знайдено вишиванки  у Києво-Печерській лаврі, і сере них вирізняються ті, які вишивала черниця Марія-Магдалина Мазепина – мати відомого гетьмана.
Ця вся історія доводить нам те,що вишиванка проходила свій тернистий шлях через віки ,щоб зараз бути символом патріотизму для всіх українців. Джерело
Коментарі Вимкнено до Як виникла вишиванка. Історія походження символу України!