Поради

Домашнє вино з винограду!

Для приготування домашнього вина з винограду нам знадобиться:

Ягоди винограду – 10 кг;

Цукор – 50-200 гр на літр соку;

Вода – до 500 мл на літр соку (в окремих випадках).

Варто зазначити,що при приготуванні домашнього вина краще не додавати воду взагалі,так як вода погіршує смак вина. Воду добавляємо тільки в тому випадку,якщо сік з винограду є дуже кислим на смак.

Для початку,перед початком роботи,підготуйте собі увесь посуд та ємності, в яких ви плануєте готувати.Попередньо вони мають бути чистими та сухими.

Першим етапом у нашій роботі буде збір та переробка врожаю .

Збирати виноград потрібно у сонячну погоду,без дощу. Це ми робимо для того,щоб на винограді не змились дикі дріжджі для бродіння. Збирати потрібно тільки доспілі ягоди.Зелені або навпаки переспілі будуть погано впливати на якість бродіння.

Читайте також:Знаки зодіаку,які притягують гроші та успіх!

Зібраний виноград оббираємо від гілочок та листя і передавлюємо ягоди. Це можна зробити руками або дерев’яним товкачем. Потім  ємність з передавленим виноградом накриваємо чистою тканиною та ставимо у темне та тепле місце на 3-4 дні. На другий день  почнеться бродіння і на поверхні  з’явиться «шапка» з шкірки, яку необхідно буде  перемішувати  1-2 рази на добу, для того щоб сік з винограду не скис.

Другим етапом є отримання чистого виноградного соку .Коли на 3-4 день передавлений виноград почне світлішати ,шипіти і буде стояти кислуватий запах, потрібно віджати сік. Для цього ми збираємо верхній шар шкірки в окрему посудину і віджимаємо його пресом чи руками.

Весь наш сік потрібно процідити через марлю 2-3 рази .Ось на цьому етапі,якщо сок дуже кислий добавляємо воду. Далі заливаємо сік у посудину,призначену для бродіння.Це можуть бути скляні бутилі або банки. Сік заливаємо на 70% банки.

Третім етапом йде установка водяного затвору.Це мабуть найскладніший етап у приготуванні вина. Для того ,щоб вино не скисло ,йому потрібно дати вихід вуглекислого газу ,який виникає через бродіння та перекрити контакт з киснем.

Тому ,для цього можна використати медичну рукавичку, зробивши дірку на одому пальці або ж купити спеціальну кришку для бродіння вина і встановити її на бутлю.

Для того,щоб бродіння проходило правильно,потрібно щоб температура в приміщенні  не опускалась нижче 18%.

Четвертім етапом є додавання цукру до нашого вина. Для того ,щоб знати скільки цукру додавати можна скористатись таким приладом,як ареометр.Але,якщо такого приладу немає,тоді орієнтуйтесь на смак.Сік має бути солодким,але не приторним.Краще добавляти цукор частинками ,адже головне не перецукрити сік.

Через 2-3 дні після початку бродіння спробуйте сік . Коли він буде кислуватим на смак , додайте 50 г цукру на кожен літр соку. Щоб цукор краще розчинився потрібно в окрему посудину злити літр соку і розбавити в ньому цукор,після чого отриманий сироп вилийте назад в бутлю. Це слід повторювати 3-4 рази перші 14-25 днів бродіння. Після того,як наша рукавичка здулась можна переливати вино в іншу бутлю,залишаючи осад на дні .

Впринципі,можна вже думати ,що вино вже готове .Але на цьому етапі ще можна спробувати вино і добавити цукор до смаку,проте не більше ніж 250 грам на літр.

Отже ,кінцевий результат та смак вина формується на етапі дозрівання,яке триває приблизно 40-380днів.Бутиль щільно закриваємо кришкою і ставимо в темне холодне місце .Температура приміщення має бути 5-16 ° C.

Якщо на дні знову буде з’являтись осад, вино потрібно буде перелити в іншу посудину.І тільки коли осад не буде вже утворюватись,можна розливати вино в пляшки ,щільно закриваючи їх.

Термін придатності такого вина до п’яти років . Джерело

Коментарі Вимкнено до Домашнє вино з винограду!