Як правильно мити волосся?
Здорове волосся росте зі здорової шкіри, тому правильне миття волосся гарантує його здоровий вигляд.
При правильній техніці миття волосся є кілька порад, які сприяють кращому зовнішньому вигляду локонів. Це масаж шкіри голови та розчісування перед миттям. Якщо шкіра схильна до жирності, тоді масажні рухи необхідно виконувати перед миттям, якщо шкіра суха – то після миття.
Доведено, що саме масаж перед миттям краще розбиває жир на шкірі голови, допомагає покращити кровообіг та сприяє росту волосся. Масажні рухи подушечками пальців приводять в рух м’язи, які тримають волосину та пробуджують так звані “сплячі фолікули”. Масажні рухи робимо у лобній частині, від шийно-комірцевої зони до тім’я і далі рухаємось до вісків. Не забувайте перед миттям волосся також його розчесати – це запобігає заплутуваності волосся та ламкості його при митті.
Читайте також: Звідки беруться нічні кошмари?
Як часто необідно мити волосся?
Це питання дуже часто задають жінки, оскільки існують певні стереотипи стосовно частоти миття локонів. Пам’ятайте – мити волосся потрібно по мірі необхідності!!!
Ми всі індивідуальні, тому у когось сальні залози працюють сильніше у когось слабше, відповідно у когось шкіра жирніє швидше, а комусь достатньо мити волосся 2 рази на 7 днів. Від цього і залежить типи шкіри голови.
Трихологи виділяють 4 типи. Критерієм є частота миття волосся за виділенням сальних залоз:
сухий тип шкіри – 1-2 рази в 7 днів – шкіра жирніє рідко, оскільки недостатньо працюють сальні залози, волосся в загальному виглядає об’ємним при коренях та тьмяним.
нормальний тип 2-3 рази в 7 днів – здоровий блиск волосся, здоровий вигляд та нормальний об’єм. схильна до жирності шкіра – частота миття щочерез день – на наступний день з’являється жирний блиск, швидко зникає об’єм.
жирна шкіра – кожен день – 2 рази вдень – жирний блиск у прикореневій зоні з’являється уже через кілька годин після миття, волосся позбавлене об’єму. Це вважається порушенням роботи залоз і є трихологічною проблемою.
Отже, волосся необхідно мити по мірі забруднення та інтенсивності роботи сальних залоз. Міф про те, що часте миття спричиняє ще більше жирності спростовано. Якщо не дотримуватись норм миття шкіри голови та правильних засобів, це призведе до порушення цілісності та нормальної функціональності шкіри і як наслідок можуть розвинутись проблеми себорейного дерматиту, жирної лупи, інтенсивного випадіння та ін.