Як позбутися від лупи в домашніх умовах?
Ось 8 простих способів, як вивести лупу в домашніх умовах
Олія чайного дерева
Традиційно олію чайного дерева використовували для усунення різноманітних шкірних проблем – від вугрів до псоріазу. Олія чайного дерева має антимікробну, протигрибкову та протизапальну дію.
Дослідження впливу олії чайного дерева на перебіг себорейного дерматиту, що проявляється лупою, засвідчило зменшення інтенсивності симптомів: зменшення свербіння, відновлення рівня шкірного жиру.
Зверніть увагу, що олія чайного дерева може викликати подразнення в людей із чутливою шкірою. Найкраще перед нанесенням безпосередньо на шкіру додавати кілька крапель до базової олії, наприклад, кокосової.
Читайте також Історія про не потрібну бабусю
Кокосова олія
Кокосова олія має багато корисних для здоров’я ефектів. Зокрема, вона допомагає покращити стан сухої шкіри, відновити її вологість, тому використовується як природний засіб від лупи.
Кокосова олія зменшує свербіж.
Інші дослідження засвідчили, що кокосова олія може допомогти в лікуванні екземи – хворобливого стану шкіри, який може сприяти появі лупи.
Кокосова олія та її сполуки мають антимікробні властивості. Хоча вплив на конкретний штам гриба, що викликає лупу, ще не вивчений.
Алое вера
Сік алое вера часто додають у мазі для шкіри, косметику та лосьйони. Вважається, що алое вера при нанесенні на шкіру допомагає лікувати шкірні захворювання, наприклад, поверхневі опіки, псоріаз та герпес.
Алое вера ефективно діє проти кількох видів грибів, що спричиняють випадіння волосся зі шкіри голови. Протизапальна дія алое вера зменшує запальний процес і свербіж.
Антибактеріальні та протигрибкові властивості алое вера можуть допомогти захистити від лупи, проте необхідні детальніші наукові дослідження.
Яблучний оцет
Яблучний оцет використовують як природний засіб для боротьби з лупою. Вважається, що кислотність оцту сприяє відлущенню відмерлих клітин шкіри голови.
Також вважають, що яблучний оцет врівноважує рН шкіри, а це своєю чергою зменшує ріст грибка і в такий спосіб виводить лупу. Однак наукових досліджень, що підтверджують ці твердження, наразі не достатньо.
Якщо ви хочете спробувати яблучний оцет, додайте до свого шампуню кілька ложок або поєднайте його з ефірними оліями чайного дерева чи м’яти перцевої, нанесіть на волосся. Увага! Оцет і ефірні олії можуть подразнювати шкіру голови, тому варто зробити тест на чутливість на невеликій ділянці шкіри заздалегідь.
Аспірин
У склад багатьох шампунів проти лупи додають саліцилову кислоту. Саліцилова кислота – одна з основних сполук, що містяться в аспірині, має протизапальні властивості. Також саліцилова кислота допомагає відшаруванню відмерлих клітин шкіри.
Щоб отримати домашній засіб від лупи, спробуйте ретельно подрібнити дві таблетки аспірину та додати цей порошок до шампуню перед миттям волосся.
Омега-3 жирні кислоти
Омега-3 жирні кислоти формують мембрани клітин, мають вирішальне значення у роботі серця, імунної системи та легенів.
Омега-3 жирні кислоти життєво важливі й для здоров’я шкіри. Вони впливають на регулювання вироблення шкірного жиру, на баланс вологості шкіри, сприяють загоєнню ран і запобігають передчасному старінню. Омега-3 допомагають пом’якшити грубу суху шкіру. Протизапальна дія омега-3 жирних кислот зменшує подразнення і дерматит.
Жирна риба, наприклад, лосось, форель та скумбрія, є чудовими джерелами омега-3 жирних кислот. Омега-3 кислоти є в насінні льону, чіа та волоських горіхах. Також ви можете приймати дієтичні добавки необхідних жирних кислот.
Про риб’ячий жир і омега-3 жирні кислоти читайте в нашій статті.
Пробіотики
Пробіотики сприяють посиленню імунної функції. Відповідно, організм починає протидіяти грибкам, відтак зменшується вираженість лупи.
Природними пробіотиками є йогурти, різноманітні квашені продукти. Також фармацевт в аптеці може порадити препарати, що містять пробіотики, до прикладу, закваски.
Харчова сода
Харчова сода може допомогти легко відлущити відмерлі клітини шкіри. Також сода має певну протигрибкову дію. Встановлено, що лікування ваннами з харчовою содою значно зменшує свербіж і подразнення шкіри вже через два-три тижні. Такі властивості соди іноді застосовують при лікуванні псоріазу, атопічного дерматиту.
Для досягнення найкращих результатів спробуйте нанести харчову соду безпосередньо на мокре волосся і легко втирати його в шкіру голови. Почекайте 1-2 хвилини, а потім продовжуйте мити волосся шампунем, як зазвичай.