Поради

Я знаю людей, які готові пожертвувати всім, аби дати своїм дітям гарну освіту, престижні гуртки та дорогих репетиторів

Уявіть, що недобросовісні будівельники звели будинок, під яким немає фундаменту. Все в ньому є – і стіни, і гарний фасад, і дороге оздоблення внутрішніх приміщень. А фундаменту нема.

Поступово стурбований мешканець розуміє, що з його будинком щось не так. У будинку з’являється незрозуміла вогкість, виникають якісь дивні тріщини і зазори, чуються шуми, що насторожують. Він думає то одне, то інше, він шукає майстрів. Ті роблять косметичний ремонт і лише знизують плечима.

І щастя, якщо одного разу в гості до нещасного зайде професіонал. Підніме підлогу, виявить причину. І підкаже, як перебудувати все наново. Тому що без фундаменту вся ця краса та багатство не має жодного значення.

Ось також із самооцінкою. Всі ось ці «де раніше були твої очі» і «думати головою треба» – вони хороші для людей, які живуть у будинках з міцним фундаментом з материнської та батьківської любові, турботи, постійних нагадувань про те, що ти все зможеш, усе зумієш, всього доб’єшся. З упевненістю, що все найкраще в цьому житті для тебе, що боятися тобі нема чого, я з тобою.

Тим, хто виріс із цією даністю, звичайно очевидні різні тривожні дзвіночки, що у стосунках, що у роботі, що у дружбі. Їм є з чим порівнювати. Вони мають досвід, який кричить: зі мною так не можна. Тому вони такі проникливі, швидко орієнтуються і вміють йти з несприятливих ситуацій.

 

Яка різниця, наскільки в реальності буде красивою дівчина, яка в глибині душі вважає себе дурненькою? Якщо вона вважає своє тіло потворним, то погодиться з такою оцінкою партнера. Не втече від нього до того, у чиїх очах вона королева, а просто тихо заплаче, але залишиться поряд. А навколишні дивуватимуться – чому?

Яка різниця, скільки квартир і машин залишать батьки дівчинці, яка впевнена, що вона не має жодної цінності сама по собі? Вона віддасть їх якомусь аферисту, щоб тільки бути з ним поруч. Або підселить до себе аб’юзера, впевненого, що йому всі щось винні.

Яка різниця, скільки в людини дипломів, п’ятірок та похвальних грамот, якщо вона боїться претендувати на гідну зарплату, начебто її там поб’ють ціпками. Вона і далі приноситиме ці грамоти, і складатиме в комод.

Коли жінка через багато років позбавляється невпевненості в собі, то її здивовано запитують – чому цього не можна було зробити раніше? Та тому, що відсутність фундаменту ще треба виявити. Слава богу, що взагалі це вдалося зробити!

Краса, освіта, гроші – все це чудово. Але за ними, у нижніх шарах має бути найголовніше – безумовна, непохитна впевненість у собі та здатність замахнутися на більше, на краще. Навіть якщо цього буде трохи забагто, із запасом – ну і що. Людина помилиться кілька разів, наб’є пару шишок і скоригує претензії. Але відповзатиме вона від високої позначки, а не від нуля чи мінуса.

Коментарі Вимкнено до Я знаю людей, які готові пожертвувати всім, аби дати своїм дітям гарну освіту, престижні гуртки та дорогих репетиторів