Історії

Я думала, що це буде скромне весілля. А тепер з сумом спостерігаю за розмахом.

– Мені потрібно придумати якусь вагому причину, щоб на весілля не йти! – говорить своїй подрузі Варвара. В голову нічого зараз не приходить, скажу просто, що сильно занедужала. Звичайно, що тоді питань до мене не буде, чому я пропустила весілля, але я так боюся на себе лиха наговорити. Що ти порадиш? Що можна ще придумати?

– Ти хочеш сказати, що шукаєш причину, аби не йти на весілля до свого рідного сина?

– Ти все вірно зрозуміла. Мати Наталі взяла на себе витрати за ресторан, лімузини, музику. все по вищому розряду буде у них — відеозйомка, фотографи, великий торт від відомого кондитера.

– І вона все це оплатила вже? Пощастило, що мають змогу, а молоді що?

– А молодим тільки виповнилося по двадцять три роки. Вони тільки недавно закінчили інститут, грошей ще не мають. Син з самого початку говорив мені, що не буде робити весілля, та й невістка була не проти, але сваха настояла на своєму. Як це не зробити весілля єдиній донечці? Фотографії повинні бути, щоб потім було що онукам показати. Сказала, що всім витрати по організації візьме на себе.

Батьки Наталі були досить заможні. Мати ніде не працювала, все життя була домогосподинею, енергії у неї на такі справи точно вистачало. Живуть за містом у великому та просторому будинку. Все селище ходить до них на екскурсію. Минулого року зробила капітальний ремонт в міській чотирикімнатній квартирі. Я розумію, що при наявності грошей це все не складно.

Читайте також Я була просто шокована від такої витівки свекрухи і не стримувалась.

– З тими ремонтами стільки проблем виникає.

– Я думала, що це буде скромне весілля. А тепер з сумом спостерігаю за розмахом. Складається враження, що сваха витратила вже дуже велику суму грошей на це дійство. А недавно зателефонувала мені і запиталася, що я буду дарувати молодим на весілля. Щоб не вийшло так, що ми подаруємо однакове. Я думаю, ви теж будете щось дарувати?

Варвара зараз зовсім не мала грошей: дочка закінчувала школу, а чоловік вже рік не міг влаштуватися на роботу. У самої зарплата не велика та й заробляти більше зараз ніяк не виходить.

– Я можу подарувати лише 5 тисяч гривень і то, вже тисячу звідти взяла на потреби сім’ї, навіть не знаю, чи встигну ще до весілля докласти. Майбутня свекруха заявляє мені – ми машину з чоловіком будемо їм дарувати! Давайте, ви щось інше придумайте. Я мало не втратила дар мови. Яка машина? Звідки я маю взяти гроші? А вона далі продовжує. А у вас які плани на подарунок? Ви скажіть мені, я буду в секреті тримати.

Я відповіла їй, що ми ще не визначилися з подарунком і поклала телефон. Тепер не знаю, що й думати на рахунок цього.

– Ми з чоловіком вирішили просто не прийти на весілля. Я не хочу, щоб потім сторона молодої всім розповідала. що з’явилися бідні родичі, поїли, попили, а на весілля подарували 3 копійки. А свати машину презентували. Ось тепер не можу придумати, як культурно відмовитися від цієї події. Може сказати, що я у відрядження їду? Хоча я ніколи нікуди не їздила по роботі. Комусь з наших родичі погано? Але син всіх знає.

Подруга Варвари сиділа за столом, пила чай і тихо зітхала:

– Слухай, ну так не гарно вчиняти з власним сином. Треба обов’язково піти, гроші поклади у конверт, а на самому весіллі вже ніхто не буде звертати уваги на то скільки там грошей.

Але Варварі дуже не хочеться виглядати білою вороною на тлі багатих сватів. Свати скоріш за все влаштують справжнє шоу з подарунком, щоб всі родичі бачили, що дарують автомобіль. А потім всі погляди будуть звернені на сім’ю чоловіка, що ж вони підготували на весілля?

Варвара постійно думає про цю ситуацію, не має у неї зараз грошей, щоб допомогти синові організувати весілля. Не знає, що робити з подарунком і як поговорити зі свахою. Не хоче, щоб потім на неї всі косо дивилися.

Коментарі Вимкнено до Я думала, що це буде скромне весілля. А тепер з сумом спостерігаю за розмахом.