Поради

Турбота про ваше психічне здоров’я

Догляд за собою означає приділяти час тому, щоб робити те, що допомагає вам добре жити та покращує як фізичне, так і психічне здоров’я. Навіть незначні дії по догляду за собою у вашому повсякденному житті можуть мати великий вплив.

Ось кілька порад, які допоможуть вам почати доглядати за собою:

Робіть регулярні фізичні вправи. Всього 30 хвилин ходьби щодня можуть підняти настрій і зміцнити здоров’я. Трішки вправ теж допоможуть, тож не засмучуйтесь, якщо ви не можете виконувати фізичне навантаження протягом 30 хвилин.

Їжте здорову їжу регулярно та пийте багато води. Збалансована дієта та велика кількість води можуть покращити вашу енергію та концентрацію протягом дня. Також обмежте споживання кофеїновмісних напоїв, таких як безалкогольні напої або кава.

Зробіть сон пріоритетом. Дотримуйтеся розкладу та висипайтесь. Синє світло від пристроїв і екранів може заважати заснути, тому перед сном зменште вплив синього світла від телефону чи комп’ютера.

Читайте також: 7 головних причин, чому пари сваряться

Спробуйте діяльність яка розслаблює. Ознайомтеся з програмами чи додатками для релаксації, чи оздоровлення, які можуть включати медитацію, розслаблення м’язів або дихальні вправи. Заплануйте регулярний час для цих та інших здорових занять, які вам подобаються, як-от ведення щоденника.

Ставте цілі та пріоритети. Вирішіть, що потрібно зробити зараз, а що може почекати. Навчіться говорити «ні» новим завданням, якщо починаєте відчувати, що берете на себе занадто багато. Намагайтеся пам’ятати про те, чого ви досягли в кінці дня, а не про те, що ви не змогли зробити.

Практикуйте подяку. Щодня нагадуйте собі про речі, за які ви вдячні. Запишіть їх увечері або відтворіть подумки.

Зосередьтеся на позитиві. Визначте свої негативні та марні думки та оскаржте їх.

Залишайся на зв’язку. Зверніться до своїх друзів або членів родини, які можуть надати емоційну підтримку та практичну допомогу.

Догляд за собою виглядає по-різному для кожного, і важливо знайти те, що вам потрібно і що вам подобається. Можливо, знадобляться спроби й помилки, щоб визначити, що найкраще підходить для вас. Крім того, хоча самодопомога не є ліками проти психічних захворювань, розуміння того, що викликає або провокує ваші легкі симптоми та які методи подолання працюють для вас, може допомогти керувати своїм психічним здоров’ям. Джерело

Коментарі Вимкнено до Турбота про ваше психічне здоров’я