Поради

Що говорити та як підтримати дитину, коли її рідні на війні. Практичні поради

Сьогоднішні події надзвичайно важкі для всіх українців.Але найважче в цій ситуації нашим діткам,які в силу свого віку не здатні все зрозуміти та осягнути ,проте мусять проходити ці випробування та долати тривогу.

Зараз поговоримо про те,як підтримати малечу в сьогоднішніх умовах та зменшити їх стрес:

1. Говоріть з дитиною,проговорюйте та пояснюйте для чого та заради кого рідні на війні

Нам всім набагато простіше долати біль та проблеми,якщо ми розуміємо їхній сенс.Тому ,ви можете сказати дитині,наприклад так: “Твій татко захищає нашу Україну. Він пішов на війну, бо дуже сильно нас любить, і він з нашою армією бореться за те,щоб ми перемогли і змогли щасливо жити .Нам дуже не вистачає татка,але він робить велику справу і ми повинні його підтримувати і чекати додому”.

2. Підтримуйте стосунки з рідними ,які на війні

Якщо це можливо,давайте дитині теж поговорити по телефону з близькою людиною. При цьому,важливо пояснювати дитині,що це не завжди можливо і там де рідні не завжди є зв′язок.

Також можна поставати фото,наприклад, біля ліжка.І щовечора передавати привіт і молитися за близьких.

Запропонуйте дитині намалювати малюнок чи зробити фото і надіслати їх близьким .

3. Спостерігайте,яку інформацію дитина чує з телевізора .Проговорюйте це з нею

Дитині важливо пояснювати все,що відбувається на війні та що вона чує по телевізору.Оскільки,дитина в силу свого віку ,може неправильно розуміти деякі речі,надмірно переживати. Почувши по телевізору , що хтось загинув, вона може думати ,що це рідні,сприймати все надто близько та травматично.

Читайте також:ЖІНОЧІ ІМЕНА ІЗ СИЛЬНОЮ ЕНЕРГЕТИКОЮ!

Також ,варто контролювати та фільтрувати інформацію про війну ,обмежити доступ до контенту,який заборонений дітям.

4. Допомагайте дитині справлятися із переживаннями та смутком.

Важливо проговорювати дитині,що : «Ми також дуже сумуємо, що тато зараз не з нами. Ми теж всі хвилюємось.Але,ми віримо в нашу перемогу і чекаємо татка з війни».

Не варто запевняти дитину,що тато не може бути пораненим чи загинути.Але варто заспокоїти маля : «На війні буває так, що хтось гине чи отримує поранення. Ми також хвилюємось та переживаємо за татка та його побратимів, але ми віримо, що все буде добре.Не потрібно про це весь час думати,давай краще намалюємо малюнок і подаруємо таткові” .

5. Подбайте про задоволення базових потреб ,як своїх ,так і дитини.

Дозвольте дітям відчувати безпеку та комфорт.Якщо ,наприклад,раніше батько допомагав дитині з уроками,потурбуйтесь про те,щоб ця потреба була закрита.

Також пам’ятайте, що і ваші потреби також важливі. Дозвольте собі інколи відпочити ,попросити про допомогу чи підтримку.

Любіть себе та піклуйтесь про себе,адже дорога до перемоги потребує сил та енергії.Джерело

Коментарі Вимкнено до Що говорити та як підтримати дитину, коли її рідні на війні. Практичні поради