
Фрази, які вам ніколи не скажуть люди, які вас люблять. Або як розпізнати маніпулятора в близькому оточенні.
Здорові та люблячі стосунки між близькими людьми повинні грунтуватися на взаємній повазі та підтримці.
А якщо від близьких людей ви чуєте фрази, які наведені нижче , то варто замислитись, наскільки ці люди вас люблять . Також, слід розуміти, що дані фрази можуть звучати, як у прикладі нижче, так і в інших формулюваннях, але кінцева мета у них одна – маніпуляція і контроль.
1.”Ну я ж люблячи”
Начебто, зовсім безневинна фраза, але насправді все набагато серйозніше. Коли ваша близька людина промовляє таку фразу, вона намагається виправдати свою поведінку чи критику.
Часто саме ця фраза “я люблячи” супроводжується хамством, образами і маніпуляціями. Але , той хто говорить цю фразу , автоматично знімає з себе відповідальність. Тобто, я з добрими намірами, а те, що тобі воно не сподобалось – це твої проблеми.
Читайте також:Чим небезпечна самотність та до яких психічних розладів вона може призвести?
2.”Ой, все!”
Цю фразу найчастіше використовують жінки і вона є досить маніпулятивна. Людина, яка говорить цю фразу, хоче уникнути конфлікту і залишитись при своїй думці.
Людина уникає розмови , мовчить, а потім чекає на вибачення. Це позиція жертви і маніпулятора.
3.”Ну ти ж розумна людина!”
Людина, яка говорить цю фразу , хоче нав’язати свою думку, використовуючи маніпуляцію.
Такого роду маніпуляція може ще звучати, наприклад так: “ти ж дівчинка”, “ти ж чоловік”, “ти ж син”, “ти ж батько” і так далі.
4.”Це все через тебе”
Людина може, як відкрито говорити дану фразу, так і просто мати її на думці і висловлювати методами прихованих зауважень. Головною метою маніпулятора є : зняти з себе відповідальність і перекласти провину на інших.
5.”Не виправдовуйся!”
Часто, ми хочемо порозумітися з близькими людьми, проговорити ситуацію, яка склалась, але якщо ваш співрозмовник промовив цю фразу, шанс порозумітися зменшується до нуля.
Таким чином, маніпулятор не дає нам можливості збудувати конструктивний діалог, а застосовує нашу лінію захисту проти нас самих. Співрозмовник обезцінює наші доводи і змушує нас почувати провину. Джерело

