Історії

Дружба притча

Один землероб розумів, про що говорять між собою тварини. Він щовечора вештався двором, слухаючи їхні розмови. Якось увечері він почув, як бик жаліється віслюкові на свою важку долю:
Я тяжко працюю, тягну плуга з ранку до ночі. Хоч як би не було спекотно, хоч як би не втомилися мої ноги, хоч яким би важким не було те ярмо, що натирає мені шию, я маю працювати хоч би що. А ти собі відпочиваєш. Тебе покривають кольоровою ковдрою, і ти лише возиш господаря, куди йому хочеться, а коли він нікуди не їде — байдикуєш і цілий день їси зелену траву.

Читайте також: Журавлина: Здоров’я та Бадьорість!

Віслюк хоч і мав страшні на вигляд копита, проте був гарним хлопцем. Він співчутливо відповів бикові:
Мій любий друже, ти й справді тяжко працюєш, тож я хотів би покращити тобі життя. Я розповім, що треба робити, щоб один день відпочити від роботи. Вранці, коли прийде раб вести тебе до плуга, ляж на землю й голосно зареви — він подумає, що ти занедужав і працювати не можеш.

Бик прислухався до поради віслюка, і наступного ранку раб прийшов до господаря і повідомив, що бик захворів і не може тягти плуга.
Як так, — сказав землероб, — постав до плуга віслюка, бо роботу зупиняти не можна.

 

Увесь день віслюк, який хотів лише допомогти другові, мав виконувати за нього роботу. Коли настала ніч і плуг від нього відчепили, на серці було гірко, ноги втомилися, а шия боліла від ярма.
Землероб затримався у дворі, щоб послухати розмову тварин.
Говорити почав бик:
Ти мені добрий друг. Завдяки твоїй пораді цього дня я відпочивав.

 

А я, — відказав йому віслюк, — такий, як багато інших дурнів, які починають з того, що допомагають другові, а зрештою виконують за друга роботу. Надалі сам тягтимеш свого плуга, бо я чув, як господар сказав рабові покликати м’ясника, якщо ти знову занедужаєш. Нехай би й покликав, бо ти ледащо.
Після цього вони не розмовляли. Їхній дружбі настав кінець.

Коментарі Вимкнено до Дружба притча