Стосунки

Як визначити, що ваша подруга — енергетичний вампір

Він або вона користується вашою добротою

Абьюзери і енергетичні вампіри часто прилипають до тих, хто не вміє говорити “ні” на різні прохання. Якщо вампір помітив що ви готові пожертвувати часом і силами заради нього, він обов’язково цим скористається. Намагайтеся не спілкуватися з тими, хто користується вами, або ж просто навчіться відповідати таким людям відмовою.

Людина будує з себе жертву

Ваша подруга або друг постійно будують з себе жертву? Якщо ваша відповідь “так”, то намагайтеся триматися від такої людини подалі, або просто вимикати емпатію. Енергетичні вампіри люблять прикидатися “бідними овечками”, щоб люди витрачали на них свій час і допомагали їм, адже токсичні люди люблять перекладати відповідальність на інших, прикидаючись слабкими або дурними.

Читайте також «А що ти цілий день робиш?»

Нарцисизм

Вампірам властивий нарцисизм. Вони зациклені на собі. Вони говорять лише про свої проблеми, про свої достоїнства, але забувають або просто не хочуть вести діалог про когось ще. Їм просто не цікаво, що у вас сталося в житті. Вони запитують “Як справи?” тільки для галочки. Ви говорите їм, що у вас трапилася біда, але після закінчення вашого часу вони як ні в чому не бувало переводять фокус знову на себе. Це сильно дратує, тому краще не спілкуватися з такими людьми.

Вони прикидаються, що ви і ваші проблеми їм цікаві тільки в тому разі, якщо їм від вас в цей момент щось потрібно.

Домінація

Якщо ваш родич, колега, друг або подруга намагаються над вами домінувати, поводяться дуже владно, то це вказує на їх токсичність і енерговампіризм. Такі люди постійно змагаються з вами, хочуть бути краще вас, успішніше, красивіше, краще. Саме тому вони частенько порівнюють себе з вами, вказуючи вам і всім навколо на свою перевагу. Багато з таких людей йдуть навіть на публічне приниження оточуючих, аби виглядати краще.

Критика

Критику не слід плутати з домінацією. Багато енергетичних вампірів критикують своїх друзів або родичів досить спокійно, без зайвої агресії і спроб виглядати на їх фоні краще. Вони роблять це для того, щоб підживлювати ваші сумніви в собі і маніпулювати вами.

Коментарі Вимкнено до Як визначити, що ваша подруга — енергетичний вампір