Як правильно розслаблятись та набиратись сил
Дозвольте собі відпочинок
Список справ має властивість не закінчуватися. Не встигли ви відповісти на останній лист, як прийшло ще з десяток, тільки-тільки закінчили виконувати робочі завдання, як згадали про те, що час готувати вечерю і т.д. Через це ми нерідко відчуваємо, що ще не заслужили перерву.
Замість того, щоб думати про відпочинок як про розкіш, яку ви повинні заслужити, сприймайте його як необхідність. Будучи виснаженими від перевантаження, ви завдасте серйозної шкоди і своєму здоров’ю, і кар’єрі.
Замість того, щоб думати про відпочинок як про розкіш, яку ви повинні заслужити, сприймайте його як необхідність.
Просіть про допомогу
Іноді нездатність відпочивати і розслаблятися може мати глибше коріння. Наприклад, якщо батьки говорили вам в дитинстві, що успіху і грошей можна домогтися тільки важкою працею, то ви могли пронести цю установку в доросле життя.
В цьому випадку краще звернутися до психотерапевта, який допоможе вичислити негативні установки з дитинства, розібратися зі страхом відпочинку і почуттям провини, яке виникає, коли ви все-таки зважилися на тайм-аут.
Також відпочивати потрібно не тільки тілу але й розуму.
Сила думки – не порожнє словосполучення. За допомогою аутотренінгу, самонавіювання, можна зробити дуже багато. Основна ідея аутотренінгу – задати правильний напрямок думок, сконцентруватися і зі стану стресу переміститися в стан приємної розслабленості. Зумівши ввести себе в такий стан (це досягається шляхом регулярних практик), людина не тільки спокійно і тверезо мислить, але також має можливість зосередити свою увагу винятково на тому, що хоче змінити. Одне з відгалужень аутотренінгу – створення мислеобразів. Це особливо актуально для людей із багатою фантазією. Уявляючи собі різноманітні сценки, можна ввести себе в будь-який стан. Тут головне – зрозуміти, що саме допомагає особисто вам досягати стану спокою і розслабленості.
Читайте також Коли чоловіка послано долею
Якщо терміново необхідно розслабитися, потрібно прикрити очі і якомога точніше уявити будь-яку заспокійливу картинку. Якщо, наприклад, вас заспокоює відпочинок на морському узбережжі, важливо якомога докладніше уявити собі тепло сонячних променів, відчуття піску на шкірі, шум хвиль, крик чайок. Чим яскравіша картинка, тим сильніший ефект.