Поради

Як позбутись негативних думок.

Спостерігайте за вашими думками.
Займіть зручну позицію позаду вашого розуму і просто стежте за негативними думками. Уявіть, що спостерігаєте за птахом, який розпускає крила на даху будинку навпроти.

Як правило, негативні думки – продукт спотворення мислення, або ж ірраціональних розумових шаблонів. Останнім часом такий підхід до токсичних думок завойовує все сильніші позиції серед психологів і психіатрів усього світу. Щоб позбутися від негативних думок, вам не потрібна психотерапія або ліки – просто спостерігайте за ними, і незабаром переконаєтеся, що вони розсіюються без сліду.

Намагайтеся не зациклюватися на одній і тій же проблемі.
Тривале обсмоктування і пережовування в думках однієї і тієї ж проблеми – марна трата нашого часу і енергії, а також надійний спосіб заповнити наш розум зайвими роздумами, які відвертають увагу від головного.

Читайте також Холодні матері за знаком зодіаку

Підхід до вирішення проблем за принципом: «Якщо я буду довго-довго думати над цією проблемою, вона, можливо, зникне», просто-таки не працює. Якщо паралельно з обмірковуванням проблеми ви не будете напружувати фронтальні частки вашого мозку, іншими словами, діяти, намагаючись вирішити проблему, від усіх цих роздумів не буде ніякого сенсу.

Але як же вам змінити ці думки, направивши їх в позитивне річище? Ми можемо запропонувати наступний підхід:

Накресліть на аркуші паперу таблицю з двох колонок. Підпишіть першу колонку «Думки», а другу «Рішення».
Коли ви будете ловити себе на безцільному зацикленню на якійсь проблемі, запишіть час, коли ви це помітили, запишіть ваші думки про проблему, а після постарайтеся вписати щось конструктивне в колонку «рішення».
В кінці дня / тижня / місяця порахуйте, скільки разів у вас з’являлися такі думки, і скільки разів вам вдалося створити на їх основі якесь рішення.
Чи вдалося вам під час обдумування проблеми створити щось конструктивне? Якщо ні, перечитайте ще раз перший пункт.

Чітко визначте факти
Ще один спосіб поглянути на ваші думки з іншого боку – це тверезо подивитися на факти, на яких вони засновані.

Наприклад, якщо ви постійно ловите себе на думці про те, що у вас вічно немає грошей, постарайтеся зрозуміти, чи дійсно це так, і знайти рішення, якщо воно потрібно.

Візьміть ще один аркуш паперу і знову накресліть на ньому таблицю з двох колонок. У першій колонці опишіть факти, що підтверджують наявність проблеми. В цьому випадку того, що у вас «вічно немає грошей» – стан ваших банківських рахунків, факти, що ви постійно позичаєте у знайомих, й інше. У другій же колонці запишіть факти, які доводять протилежне – наприклад, те, що у вас є будинок, ви не лягайте спати голодними …

Чим це може вам допомогти? Погляньте на заповнену таблицю. Чи можете ви сказати зі 100% упевненістю, що у вас «вічно немає грошей»? І якщо так, що ви збираєтеся з цим робити? Можливо, варто почати зі складання сімейного бюджету і обмеження витрат?

Усвідомте силу мінливості і нейтральності.
Ми вже згадували про це, але, мабуть, це варто повторити: негативні думки хиткі та непостійні, і у них немає влади над вами, крім тієї, якою ви самі їх наділяєте. Неважливо, наскільки чорна думка відвідала ваш розум цього разу – пам’ятайте про те, що ми вам розповіли. Ви навіть можете створити і повторювати мантру: «Це – негативна думка. Я буду спостерігати за нею, але не дозволю мене підпорядкувати – все одно вона скоро мине».Один з чудових способів продемонструвати безсилля негативних думок – відволіктися на щось позитивне. Займіться чимось таким, що просто не залишить в голові місця для негативних думок. Ми бажаємо вам щастя, мирного неба над головою, а ще – любові і поваги до себе самих.

Коментарі Вимкнено до Як позбутись негативних думок.