Поради

Як боротися зі стресом

Кажуть, що стрес організму необхідний, особливо для людей, які довго живуть в обстановці рутини, людям зі стереотипною поведінкою, оскільки включаються внутрішні резерви організму, які змушують людину швидше думати, ефективніше діяти.

Як кажуть деякі психологи, «без стресу немає прогресу». Але занадто сильні і постійні стреси впливають на організм руйнівну силу, особливо на імунну систему.

Багато серйозні хвороби часто є наслідком сильних емоційних переживань. Людина лікує не хворобу, а її симптоми. У нього болить шлунок, він його лікує, але безуспішно, тому що лікування треба починати з нервової системи. А в якості профілактики ― виховати в собі стресостійкість.

Стресостійкість ― це здатність бути спокійним у будь-яких умовах. Ця якість особливо необхідно представникам деяких професій ― лікарів, рятувальникам, військовим, керівникам та ін. Часто при прийомі на роботу на деякі посади звертають увагу на наявність саме цієї якості.

Кожна людина має свій стресовий межа. Одні можуть безболісно перебувати в стані стресу тривалий час, інші впадають у паніку по кожній дрібниці.

Щеплень від стресу не існує і, як будь-яку хвороба, стрес краще попередити, ніж лікувати його наслідки. Як же можна допомогти собі і розвинути в собі стресостійкість?

З чого починати розвиток своєї стресостійкості:

1. Прийняти рішення жити «тут і зараз». Дуже часто ми починаємо хвилюватися ще до того, як з’являється реальна причина для стресу. Необхідно запитати себе: «Саме зараз зі мною відбувається щось страшне, загрозливе?» Якщо відповідь «ні», то почати виконувати поточні справи.

2. Розуміти, що саме відчуваєш. Часто, намагаючись відповісти на це питання, люди кажуть: «Незрозуміло», «Нічого», «Не знаю». Навчіться розрізняти і словесно описувати свої почуття. Тоді вам буде значно легше справлятися з дискомфортними внутрішніми станами.

3. Давати собі час на відпочинок. Навіть в період авралу витрачати дорогоцінні хвилини вільного часу краще не на балачки з колегами (нічого нового і корисного ви не почуєте!), А на спокійне усамітнення в кабінеті. Можна залишити приміщення і пройтися по тихій вуличці неподалік від вашої роботи. Купити морозиво і посидіти на лавочці, слухаючи спів птахів та інші природні звуки (шелест листя, гудіння бджіл над квіткової клумбою і т. п.).

4. Кращого антистресового заняття, ніж спорт, ще не придумали. Займайтеся спортом для себе.

Читайте також Наймстивіші знаки Зодіаку

5. Відпустіть те, що від нас не залежить. Ми не можемо вирішити глобальні планетарні проблеми (та й ніхто їх, як бачимо, вирішити теж не може, хоча «сильні світу цього» з удаваною величчю надувають щоки). Перейдіть на сферу вашого власного впливу. Поліпшіть показники свого фізичного здоров’я, а також ваших членів сім’ї, навчіть своїх дітей правильно поводитися в суспільстві, подбайте про старих батьків.

6. Якщо вас спеціально «вганяють» в стресовий стан, проаналізуйте ці ситуації з психотерапевтом.

Пам’ятайте, що у будь-якої людини існує власна стресова межа. Вивчіть себе і живіть згідно вашої генетичної природи, не піддаючи себе зайвому ризику, а й не ховаючись від життєвих бур під ковдрою. Збільшуйте свій адаптивний і антистресовий потенціал – і тоді життя стане для вас цікавою пригодою, про яку захочеться написати книгу.

Часто стресова ситуація починається з дрібниці, тому, виявивши ознаки наростаючого конфлікту, його можна попередити або від нього ухилитися. Для цього непогано вивчити психологію людей, особливо тих, з ким доводиться стикатися в побуті або на роботі.

Коментарі Вимкнено до Як боротися зі стресом