Утримувати цесарок вигідніше, ніж гусей чи качок
Цесарки вважаються окрасою обійстя, високо цінуються за делікатесне м’ясо, дієтичні яйця та декоративне пір’я. Вони чудово уживаються з курми та індичками. Правда, дуже полохливі: помітивши когось чужого, збиваються у гурт і піднімають ґвалт.У згаданих особин надзвичайно розвинутий інстинкт самозбереження. Вони добре відгодовуються, набираючи до двох кілограмів ваги.
Цесарки не бояться літньої спеки або зимових холодів, мають вроджений імунітет проти багатьох інфекційних недуг, тому рідко хворіють. Не виникає жодних проблем і з кормом — охоче їдять кукурудзу, картоплю, будь-яке насіння.
Читайте також Вперше Андрій одружився у двадцять років. Батьки проти були, але кохання захопило.
Сама назва пернатих говорить про те, що вони — цісарські, тобто царські. А це значить, що дарують вишукану продукцію.М’ясо низькокалорійне, насичене цінними амінокислотами, за смаком нагадує дичину, особливо корисне дітям та вагітним жінкам. Яйця ж гіпоалергенні, містять більше вітаміну А, ніж курячі. Завдяки міцній шкаралупі можуть зберігатися в холодильнику близько половини року.
Ці птахи «зачищають» територію від черв’яків, слимаків, колорадських жуків, комах, павуків, гусениць, сарани, попелиць. Прочісуючи» територію, вони не псують городину, не розгрібають землю, як кури. То є команда чудових санітарів обійстя.
Правда згадані пернаті позбавлені інстинкту висиджування потомства. Тож підкладає яйця під курку, яка виводить жовторотиків. Можливо, і вас зацікавить— тримати царську птицю.