Важливо відпустити минуле заради сьогодення та майбутнього.
Яким би не було ваше минуле, приємним чи не дуже, все одно це вже минуле, ви в ньому зараз не живете і воно не має влади над вами. Але до якогось моменту людина у своїй свідомості розрощує владу цього минулого. Виходить, що з власної волі продовжує залишатися в ньому.
Найчастіше йдеться саме про негативні історії, про власні помилки, біль, нещастя. Десь вплинули обставини, а десь ви подібне допустили, не зорієнтувалися, помилилися.
Якщо ви ніяк не можете відпустити минуле, але дуже хотілося б позбутися цього вантажу, то ось вам сильна і яскрава цитата письменниці Шакті Гавейн: «Якби гусениця трималася за минуле, вона б ніколи не стала метеликом».
1) У постійному “копирасанні” в думках про минуле є певна зона комфорту, і це небезпечно
До такого можна звикнути. Можна навіть у якомусь сенсі зручно в цьому існувати.
Але погоджуючись на таке, ви позбавляєте себе зовсім іншого рівня життя. Ви самі себе замикаєте на поверсі і не даєте піднятися вище. Звідси відчуття стагнації, безвиході, апатія та відсутність результатів.
2) Сьогодні ви вже не такі, як учора. Завтра ви будете не такі, як сьогодні
Навіть якщо ви чітко пам’ятаєте, що на якомусь етапі були гусеницею і собі такими не подобалися, то сьогодні ви можете зробити вибір гусеницею не бути.
Не варто нескінченно довго звинувачувати себе за помилки минулого, не варто тягнути все це в сьогодення. З кожним днем ви сильніші, мудріші, цікавіші. Важливо в це вірити та діяти не з позиції уникнення старих невдач, а ставити нові цілі та підтягуватись до нового рівня.
Читайте також А чоловік вже почав виривати двері, мовляв, будеш знати як приводити різних чоловіків в квартиру, поки я працюю.
3) Звідти, де погано, треба йти, з цим потрібно розлучатися, а не створювати токсичні прив’язки
Важливо проаналізувати свої помилки, не ховатись від минулих невдач. Але з усім цим потрібно вчасно попрощатися, визнати, що це просто етап життя, не більше.
4) Від деструктивних обмежень потрібно позбавлятися, а не чіплятися за них
Як відомо, більшість наших страхів і обмежень пов’язані саме з минулим. Щоб це так не тиснуло, потрібно створювати більше нового досвіду на сьогодні.
5) Метелик став таким прекрасним і легким, тому що пройшов свій природний шлях дозрівання
Було цьому шляху багато дискомфорту, випробувань. Доводилося поступово вивільняти та прокачувати свої крильця.
Минулого не треба боятися, у ньому не варто зависати. Краще поставитися до етапів свого минулого як до необхідних щаблів вашого розвитку.
Важливо відпустити минуле заради сьогодення та майбутнього.