Поради

В який час найкраще пити кавові напої?

Почнемо з часу виведення кофеїну. Його вплив на організм відчувається протягом перших 20 хвилин і зберігається протягом тривалого часу, в середньому від 4-6 годин.
Тому припиняємо вживання кофеїну за 6 годин до сну, особливо чутливі — за 8 годин до сну.

Якщо ви лягаєте спати о 23:00, то останній прийом кофеїну (чай чорний та зелений відносимо сюди ж) не пізніше 17:00
Ідеальний час — 09.30-10.30

Вчені рекомендують пити каву в той час, коли ви найбільше її потребуєте, і вона не втручається в тонкі механізми організму.

Читайте також: Користь води

Гормон кортизол — ключовий  компонент гормонального циклу, який допомагає нам прокидатися вранці та засинати ввечері. Найвищий рівень кортизолу в ранкові години– з 6 до 9 ранку, а пік на 8:00-9:00 ранку.

Що відбувається, коли ви п’єте каву в цей час? Кофеїн впливає на процес вироблення кортизолу, придушуючи його. Тому з часом багато хто виявляє, що ефект слабшає, і потрібно збільшити міцність.

Близько 14:00 найбільше відчувається втома, особливо після обіду. Чашка кави у цей час підніме тонус, посилить концентрацію уваги та роботу головного мозку.

Якщо після обіду з’являється сильне бажання перекусити печивом або тортиком — це результат ранкової кави. Це знову ж таки пов’язано зі стимуляцією кортизолу, який збільшує кров’яний тиск і змушує тіло збільшувати запаси енергії.

Коментарі Вимкнено до В який час найкраще пити кавові напої?