Історії

Це давня притча про мудрого філософа і три горщики.

Мудреця одного разу запитали: чому він не всім відповідає? Чому іноді відмовляє людям у допомозі? Йому ж гроші платять за поради. А він дає їх тільки деяким, обраним, у відокремленій бесіді. Це несправедливо і невигідно! Треба всім допомагати мудрими порадами!

Філософ взяв три горщики і поставив перед собою. Один був перевернутий догори дном. У другого – діряве дно. А третій був наповнений помиями. І глечик з прозорою чистою водою поставив поруч цей загадковий чоловік.”Ось моя відповідь”, – сказав мудрець. – але зрозуміють її лише розумні люди, яким потрібні мої поради.

Одна дівчина повернулася до натовпу людей і пояснила:

В один горщик не налити і краплі води. Він перевернутий догори дном. Це дурень, марно давати йому знання. Він нічого не зрозуміє і піде скривдженим. Та ще подумає, що його обдурили.

Мудрець обманює людей! – так скаже ображений дурень, який не зрозумів ні слова.

Читайте також Варто триматись за чоловіка, який здатний зрозуміти і вирішити ваші проблеми, а не створювати нові.

Горщик з дірою – в нього можна воду налити. Але дуже ненадовго. Така людина забуде всі настанови, не дійшовши до дому. У неї немає уваги, вона не здатна до систематичних дій, вона жадає допомоги, але отримавши її, тут же забуває, що їй говорили. І втрачає енергію, якою її наситили.

А третій горщик з помиями – це зла людина. Чиста вода, налита в нього, стане брудною. Розум такої людини все переінакшить на зло. І не підуть ні йому, ні його оточенню про запас добрі поради. Він їх вживе на шкоду. І приходить така людина для того, щоб успішніше шкодити іншим.

Філософ посміхнувся і подякував дівчині. Вона стала його найкращою ученицею.

Іноді проблема не в знаннях, а в горщику. Не в учителеві, а в учневі. Не в книзі, а в тому, хто її читає.

І нема чого витрачати дорогоцінну воду на наповнення непридатних глечиків.

Причому посудини можна і виправити. Перевернути, дірку закрити, вимити і очистити. Але це вже особиста справа кожного. Кожен утримує свою посудину в тому стані, в якому бажає.

Але і мудрець має право не витрачати даремно знання і час свого життя. І чисту воду мудрості

Коментарі Вимкнено до Це давня притча про мудрого філософа і три горщики.