Поради

Скільки чашок чорного чаю можна випити за день, без шкоди для здоров′я

З приходом холодів , нам все більше хочеться зігрітись чашкою смачного чорного чаю. А ще, такий чай має протизапальні та протимікробні властивості.

Але, ми завжди говоримо і знаємо про допустиму норму кави в організмі людини, а про чай забуваємо.

До речі, ви знали що в чайному листі міститься більше кофеїну, ніж у кавових зернах? Але, тим не менш, чашка кави має більше стимулюючої дії, ніж чашка чаю. А все тому, що на одну і ту ж чашку , кави використовується більше ніж чаю.

 

Отже, оптимальна і безпечна, для людини, доза кофеїну на день становить 400 міліграмів.  Для зручності, спеціалісти використовують кавові одиниці.

Одна кавова одиниця – це 100 міліграмів кофеїну . Тобто, виходить, що безпечна доза кавових одиниць на день дорівнює чотирьом.

Тоді, яка  добова доза чаю є безпечною для людського організму? Все залежить від того, яку міцність має ваш напій.

Читайте також:Звички , які ведуть нас до бідності

Якщо ви полюбляєте слабозаварений чай, то літр такого напою має одну кавову одиницю. Виходить, що за день можна випити чотири літри такого легкого чаю і не хвилюватись, що ви перевищили дозу кофеїну. Але, мабуть, не знайдеться той , хто подужає такий обсяг чаю за день.

Якщо ви надаєте перевагу чаю середньої міцності, то тоді 540 мілілітрів такого напою містять одну кавову одиницю. Тому, такого чаю можна випити дві літри за день.

А якщо ви любите міцний чай , то то його можна випити  на день 1,8 літрів.

Але, не забувайте, що кофеїн також міститься у каві, солодких та енергетичних напоях, а також деяких продуктах . Тому, враховуйте це у своєму денному раціоні. Джерело

Коментарі Вимкнено до Скільки чашок чорного чаю можна випити за день, без шкоди для здоров′я