Стосунки

Родичі, які постійно отруюють життя

Я абсолютно переконаний, що ким би не припадав нам родич, якщо він постійно псує нам настрій і отруює наше життя, якщо він використовує проти нас різного роду психологічне насильство, – з ним необхідно негайно припиняти будь-якого роду спілкування.

Знімати свою квартиру, блокувати його номер телефону, змінювати міста або навіть країни. Використовувати всі можливі законні способи, щоб раз і назавжди викреслити таку людину зі свого життя.

І така дія не категорична, не жорстока, а єдино вірна.

По-перше, людина, яка практикує психологічне насильство, ніколи не зміниться. Це її природа. Ніколи! Після гучного скандалу, вона може на якийсь час стати більш доброзичливою відповідно до вас, але в один момент її зла сутність знову вирветься назовні, і ви знову будете страждати.

Читайте також:  Якщо ви знаходитесь у стосунках, які завдають більше болю, ніж радості, прийшов час переглянути їх.

По-друге, це ваше життя. Ви маєте повне право бути щасливою людиною, в житті якої немає місця для злості, хамства, грубості, фізичного і психологічного насильства. Ким би вам ні припадала зла людина, як би довго ви не вибудовували з нею стосунки, в разі придушення і приниження вашої особистості, без сліз, соплів, смутку і жалю, потрібно ставити велику і жирну крапку. Вольовим зусиллям назавжди припиняти контакт. І зробити так якомога швидше.

Іноді прийняти рішення терпіти або не терпіти злих, отруйних родичів – це ціна питання. Якщо ви опинилися в такій ситуації, – запитайте себе: «Хіба я готовий заради цих грошей або заради цих квадратних метрів» терпіти хамство, образи і знищення моєї особи? Хіба я дійсно хочу прожити своє життя так?» І я не кажу вже про численні хвороби, які виникають на нервовому грунті.

Не бійтеся ставити жирну крапку! Будьте щасливі! Живіть для себе і для тих, хто вас дійсно по-справжньому щиро і міцно любить. Хто пишається вами, щиро радіє вашим успіхам, дарує вам справжню радість і любов.

А ще, досить часто такі токсичні родичі використовують проти нас десятки злих маніпуляцій. Віртуозно їх програють, комбінують і упаковують в довгограючі стратегії. Від традиційних прийомів «Любиш, значить», «Будеш повинен», «Мені ще гірше», «Ти ніхто», аж до більш закручених і дійсно небезпечних маніпуляцій, які по-справжньому руйнують психіку здорових людей.

Коментарі Вимкнено до Родичі, які постійно отруюють життя