Поради

Психологія бідняка

Пошук друзів по нещастю

Погано, якщо ви самі постійно скаржитесь на життя. Але набагато гірше, коли ви знаходите собі соратників. Така компанія, яка навіть складається з двох людей, — болото, яке засмоктує і не дає змінити своє життя на краще.

Нерозумна економія

Це коли ви вирушаєте за тридев’ять земель заради дрібної знижки. Купуєте дешеві та свідомо погані речі, які швидко ламаються та втрачають товарний вигляд. Чому? Тому що скупий платить двічі — за такої економії це гарантований фінал.

Неякісні харчові продукти спричинять проблеми зі здоров’ям, а це витрати на лікарів. Знижки абсолютно нівелюються вартістю громадського транспорту чи бензину. Замість одягу, що втратив форму після першого ж прання, доведеться купувати інший. І це лише фінансові мінуси. Якщо ж рахувати витрачений час і отримані негативні емоції, ви явно залишаєтеся в програші.

Читайте також Сучасний світ дозволяє бути на зв’язку 24/7. І це вимотує. У вас має бути ваш час. І так, світ зачекає

Любов до грошей

Хоч як парадоксально не звучало, любов до грошей — це шлях до вічної бідності. Але особлива любов, фанатична і нестримна. Коли все, що ви бачите навколо себе, приймає тільки форму грошового еквівалента, коли ви нездатні насолоджуватися смаком їжі в гостях, тому що підраховуєте, скільки господарі витратили на святкове частування, коли вас не тішить подарована другом книга і ви не звертаєте уваги на те, що це ваш улюблений автор, а нарікаєте, що товариш на вас заощадив.

Як показує практика, люди, які так шалено ставляться до грошей, зазвичай, залишаються без них.

Табу та заборони

«Це занадто дорого для мене», «Я на це не заслуговую», «Не жили добре, нема чого й починати». Якщо хоч одна з цих фраз або якась аналогічна є у вашому лексиконі, багатим вам не бувати. Тому що ви самі накладаєте на себе безліч обмежень. І не даєте собі жодних можливостей.

Психологи кажуть, що процес заборони йде по наростаючій. Спочатку ви не дозволяєте собі, наприклад, якісну їжу. Потім накладаєте заборону на пристойний одяг. Далі починаєте заощаджувати на комфорті. А в результаті залишаєтеся не лише у злиднях, а й на самоті. Тому що почуття та емоції ви теж собі не дозволяєте.

Коментарі Вимкнено до Психологія бідняка