Історії

Піклуватися про себе – значить бути героєм свого життя, а не жертвою.

Турбота про себе не завжди виглядає так привабливо, як здається. Нерідко це означає робити дуже неприємні речі – потіти на тренуванні, або сказати токсичному другу, що ви більше не хочете з ним спілкуватися, або знайти другу роботу, щоб почати, нарешті, відкладати гроші, або – завдання із завдань! – зуміти прийняти себе справжню, а не брати на себе з останніх сил непосильну ношу з прагнення відповідати ідеалу, а потім влаштовувати собі вимушений «відпочинок» від цієї реальності за допомогою ванни з піною, глянцевого журналу і відключеного на весь день телефона.

Турбота про себе не повинна бути схожа на відпустку, куди ми їдемо, бо страшно виснажені через постійний внутрішній пресинг.

Справжня турбота про себе – це не ванна з сіллю і шоколадний торт, а вибір побудувати своє життя так, щоб не потрібно було постійно від нього тікати.

А це часто означає необхідність робити ті речі, які вам найменше хочеться робити.

Це означає чесно подивитися на ваші невдачі і розчарування і вирішити, що ви будете з ними робити. Це означає прийняти те, що якісь ваші бажання не будуть задоволені. Це означає – зуміти відпустити те, що потрібно відпустити. Вибрати нове. Когось з вашого оточення це засмутить, а для когось ваш вибір стане жертвою.

Піклуватися про себе – значить жити, не копіюючи постійно інших людей, – і знайти своє власне життя – те, яке, можливо, не підходить іншим, але яке підходить вам.

Піклуватися про себе – значить дати собі можливість бути нормальним. Звичайним. Спокійно ставитися до того, що кухня іноді буває брудною, і розуміти, що ідеальна фігура і спілкування з несправжніми друзями – не головні цілі в житті.

Піклуватися про себе – значить розібратися в джерелах своєї тривоги: в якій мірі вона виникає з того, що ви не реалізуєте свій прихований потенціал, і в якій – провокується завченим колись шаблоном реагування – гарячково обмірковувати, як вирішити проблему, ще до того як стало зрозуміло, що взагалі відбувається.

«Акт турботи про себе – ще одна річ, якої тепер суспільство чекає від жінок. Ти точно вибрала правильний фільтр в інстаграмі, щоб викласти ту розкішну вазу з ягодами асаї? Свічки, які ти запалила сьогодні ввечері, зроблені вручну або це погань, яку пропонує мас-маркет? Як можна зупинити неминуче втручання капіталістичних понять в таку просту річ, як турбота про себе? Особисто я це роблю, замовляючи піцу в потертих тренувальних штанях, але у вас може бути свій спосіб».

Читайте також Можливо, моя думка про материнство змінилась після маминих слів.

Світ, в якому турбота про себе стала споживчим трендом, хворий. Якщо ви відчуваєте, що регулярно захоплюєтеся споживчою турботою про себе, це значить, що ви насправді далекі від справжньої турботи про себе. Дійсна турбота про себе має дуже мало спільного з тим, щоб «побалувати себе», і дуже багато з тим, щоб бути адекватним батьком для самого себе і робити вибір на користь свого благополуччя в довгостроковій перспективі.

Завантажене до межі, метушливе життя, в якому присутні залежності і прокрастинація, не має відношення до турботи про себе. Справжня турбота про себе – коли ви перестаєте намагатися «виправити себе» і починаєте піклуватися про себе… і з великою часткою ймовірності виявляєте, що це допомогло вам природним чином вирішити ті самі проблеми, які ви безнадійно намагалися «виправити».

Піклуватися про себе – значить бути героєм свого життя, а не жертвою. Це означає переглянути все, що у вас є, і так поміняти своє повсякденне життя, щоб від нього не потрібно було кудись тікати заради перепочинку. Це означає перестати віддавати пріоритет життю, яке виглядає хорошим, перед життям, яке відчувається хорошим. Перестати зациклюватися на одних цілях, щоб були сили піклуватися про досягнення інших, по-справжньому важливих. Бути чесним, навіть якщо через це не всі на світі будуть вас любити. Зустрітися, нарешті, з власними бажаннями і потребами, переставши настільки сильно залежати від оточуючих і тривожитися через їх думки і оцінки. Стати особистістю, якою ви хотіли б стати і якої ви покликані стати. Кимось, хто знає: ванна з піною і шоколадне тістечко – це способи отримати задоволення від життя, а не способи втекти від нього.

Коментарі Вимкнено до Піклуватися про себе – значить бути героєм свого життя, а не жертвою.