Поради

Чому деяким людям шкідливі ранні підйоми.

Вчені довели ,що частині людей на цій планеті взагалі протипоказані ранні підйоми.В іншому випадку людина може повністю зруйнувати своє здоров’я. Причина цього явища ховається в індивідуальному режимі біологічного годинника, який закладений в кожній людині.

В цілому світі люди поділяються на три групи(умовні) в залежності від свого хронотипу. Є жайворонки, сови і голуби.

До першої групи жайворонків відносять тих людей,які без проблем прокидаються рано вранці та продуктивніші в першій половині дня. От вони встали раненько і до обіду вже виконали мільйон справ.

До другої групи сов відносять тих людей,які зранку відчувають себе погано,не зібрано,а от у вечірній і нічний час вони досить продуктивні і мають багато енергії та сил.

Ну і третя група голубів ,вона не така популярна,як перші дві,але все ж є. До цієї групи відносять людей,які найбільш активні та енергійні вдень.

Хронотип людини ,в більшості випадків,визначається на рівні генів. Тобто ,якщо наприклад ви з чоловіком сови,то ймовірність того,що і ваша дитина матиме хронотип сова ,дорівнює близько 50%.

Вчені активно вивчали питання хронотипу людей і вияснили,що найбільш небезпечним хронотипом людини ,все ж таки ,є сови.

Читайте також:Запечені яблука.Користь для нашого організму!

Чому так? А тому ,що суспільство має свої правила ,яких повинні дотримуватись люди.Тобто відвідувати школи,університети чи ходити на роботу переважно зранку. І виходить так,що сови змушені майже кожен день через силу вставати рано вранці на роботу або навчання. Це все надзвичайно шкодить нашому організму та згубно впливає на здоров’я.

У людей з біологічним режимом сова, саме вранці активно виробляється гормон сну мелатонін. А тому,такі люди в першій половині дня здебільшого відчувають себе  роздратованими і без сил. Це насправді серйозна проблема,адже з часом такі люди можуть відчувати депресію.

Але ,нажаль,це ще не все. Часто ,люди з хронотипом сова страждають від гормонального збою організму.Їх організм просто перестає сприймати глюкозу та інсулін,що небезпечно для здорових людей,а для хворих на цукровий діабет – це взагалі смертельно небезпечно.

Тому,згідно всіх досліджень і їх результатів,спеціалісти закликають всіх людей бути уважними та слухати свій організм. Не намагайтесь зламати і перебороти себе.Краще ,якщо ви сова ,наприклад,спробувати встановити свій графік так,щоб він був комфортним для вас і дозволяв вставати трохи пізніше .Джерело

Коментарі Вимкнено до Чому деяким людям шкідливі ранні підйоми.