Стосунки

Наша самооцінка впливає на безліч речей

Наша самооцінка впливає на безліч речей: вибір партнера, місця праці чи університету, поведінку під час конфлікту, навіть – на розмір заповітних мрій.

Люди із заниженою самооцінкою применшують свої успіхи чи вміння, мовляв “я ж нічого особливого не зробив, всі так можуть”

Чи залежить наявність друзів до нашої самооцінки?

Вчені понад два десятиліття проводили дослідження, як соціальні взаємини впливають на самооцінку. Нещодавно вони провели метааналіз і прийшли до висновку, що наявність хороших друзів може підіймати самооцінку.

Фахівці з Університету Берна проаналізували 52 дослідження, в яких взяли участь понад 47 000 учасників із 1992 по 2016 рік. І виявили, що позитивні соціальні взаємини, соціальна підтримка і соціальне визнання допомагають формувати самооцінку в людей у ​​віці від 4 до 76 років. Тобто чим більше у вас друзів і чим краще ви комунікуєте з оточуючими, тим впевненіше почуваєтеся.

Автори також помітили ефект і у зворотному напрямку: люди з високою самооцінкою залучають ще більше друзів.

Вони додають, що це таке коло взаємозв’язку: хороша комунікація батьків із дітьми призводить до того, що дитина впевненіше почувається в суспільстві, а значить, заводить більше друзів і знайомих протягом усього життя.

А також потрібно не забувати, що і для себе потрібно бути друзями.

Часом простіше подивитися на свою ситуацію очима спостерігача.

Уявіть, що до вас прийшла близька людина, а в неї така ж сама ситуація: їй здається, що нічого не виходить, свої успіхи вона приписує удачі, а не власним старанням.

Наприклад, зараз у неї, як і у вас, така проблема: “Мені здається, я ні на що не здатна. Навіть не можу вчасно підготувати документи для роботи!”.

Подумайте, що порекомендувати та які аргументи навести людині стосовно неправдивості її слів.

Після того, як у вас в голові сформувався план порятунку подруги, запитайте себе: як можу використати власні поради для себе? Що з цього допоможе в моїй ситуації?

Коментарі Вимкнено до Наша самооцінка впливає на безліч речей