
Моя дитина зовсім мене не чує!Як батькам достукатися до підлітків!
“Моя чотирнадцятирічна дочка зовсім мене не чує і не реагує ,коли я про щось її прошу. Вона робить вигляд,ніби не бачить мене . Я постійно повторюю : “Та скільки разів тобі говорити?Ти взагалі чуєш мене?!” – а у відповідь тільки “Відстань! Не чіпай!”
Що ж робити в таких ситуаціях? Як достукатися до підлітка?
На цьому нелегкому шляху,вам допоможуть такі правила:
1. Коли ви говорите до дитини,говоріть менше і спокійніше. Таким чином,у вас більше шансів бути почутими.Оскільки дітям потрібно трохи більше часу на переробку інформації.
Також постарайтесь уникати довгих монологів і постійних претензій ,говоріть чітко і коротко. Так ,дитині морально буде легше ,що їй не потрібно буде вислуховувати лекції.
Для прикладу: “Коли прибереш у кімнаті,тоді підеш гуляти”, ” Зараз тобі потрібно сідати за уроки” і т.д.
2. Розмовляйте з дитиною ввічливо – так,як би ви хотіли,щоб вона говорила з вами. Знижений, спокійний голос завжди дає більше результату ,ніж крик чи образи.
3. Також уважно слухайте дитину,якщо вона вам щось розказує,не відволікайтесь на інші справи .Будьте уважними до своєї дитини. Станьте їй прикладом,як потрібно слухати ,інакше ваша дитина просто не матиме у кого повчитися цієї якості.
Читайте також:Які повідомлення потрібно писати чоловіку,щоб зберегти тепло і любов!
4. Якщо у вас поганий настрій або ви сильно розлючені краще не починайте розмови з дітьми. Ваша агресія одразу ж передасться вашій дитині і позитивної розмови точно не вийде . Це пов’язано з тим, що особливістю підліткового віку є емоційна нестабільність, яка здебільшого обумовлена
гормональними змінами в організмі дитини. Тому ми,дорослі ,маємо бути стабільнішими і мудрішими .
5. Завжди ,перед розмовою з вашою дитиною ,встановіть зоровий контакт.
Переконайтесь, що дитина дивиться на вас, а не в бік.Якщо ні,тоді попросіть подивитись вам в очі .Адже ,коли ви дивитесь один на одного ,увага дитини повністю ваша і можна спокійно формулювати розмову.
6. Дуже часто підліткам буває складно відволіктись від того ,що їм цікаво, на розмову з батьками. Така особливість даного віку.Тому,найкраще зробити попередження про розмову. Наприклад: “Мені потрібно з тобою поговорити,чекаю тебе через хвилину” або ж ” Мені потрібна буде твоя допомога через 5 хвилин”. Але ,попередження має бути до 5 хвилин,інакше дитина просто забуде,що мала вам приділити час. Джерело

