Лляна олія для волосся
До складу олії льону входить багато корисних компонентів:
Омега-3, омега-6, омега-9 — кислоти, які сприяють відновленню волосся, уповільнюють процес старіння, забезпечують зволоження і захист волосяного покриву.
Вітамін В4 — завдяки йому прискорюється процес регенерації клітин, поліпшується структура волосся.
Вітамін В2 — допомагає зняти запалення і подразнення шкіри голови, сприяє видалення лупи та свербежу.
Фолієва кислота допомагає відновити стан пасом після фарбування і завивки, ефективно захищає їх від негативного впливу навколишнього середовища.
Вітамін РР — з його допомогою поліпшується стан волосяної цибулини, локони ростуть швидше.
Вітамін До — завдяки їй поліпшується стан шкіри голови, надовго зберігається натуральний колір і блиск волосся.
Вітамін Е сприяє поліпшенню кровообігу і живлення коренів волосяного покриву, усуває свербіж.
Калій і кальцій — зволожують сухі волосся, відновлюють їх структуру і усувають ламкість.
Залізо, цинк, молібден.
В домашніх умовах можна самостійно приготувати цілющі маски для волосся з лляною олією. У класичному рецепті її застосовують без будь-яких добавок. Продукт нагрівають на водяній бані до теплого стану і масажними рухами втирають у шкіру голови. Для створення теплового ефекту голову покривають поліетиленом і теплим махровим рушником. Через 2 години маску змивають теплою водою з додаванням столового оцту.
Теплу олію корисно залишати на пасмах на всю ніч. Такий спосіб сприяє активізації процесу регенерації клітин і допомагає боротися з лупою, усуваючи причини її появи. Роблячи таку маску до 3 разів на тиждень, через місяць можна досягти бажаного результату.
Для приготування маски, яка буде живити локони і перешкоджати появі посічених кінчиків, беруть корінь лопуха. 100 г попередньо подрібненої сировини заливають 150 г лляної олії. Суміш настоюють 5 днів у темному місці, а потім томити на водяній бані протягом 15 хвилин з моменту закипання. Готову суміш проціджують і втирають у шкіру голови, поступово розподіляючи по всьому локонам.
При жирних волоссі готують маску з 2 ст. л. олії, 1 ч. л. лимона і 1 ст. л. будь-косметичної глини. До готової суміші можна додати пару крапель ефірної олії грейпфрута або бергамота. Суміш розподіляють по всьому локонам, витримують протягом 40 хвилин, а потім змивають теплою водою з шампунем. Після цієї процедури рекомендується обполіскувати волосся відваром лікарських трав.
Цей натуральний продукт жінки часто використовують для укладання волосся, щоб надовго закріпити зачіску. Для цієї процедури готують відвар насіння льону, 1 ч. л. з гіркою кошти заливають 1 склянкою окропу і варять 1 хвилину. Відвар настоюють 3 години під кришкою і проціджують. Перед тим як укладати чисті волосся в зачіску, їх обполіскують приготованим настоєм і висушують.
Читайте також Коли стригти нігті за місячним календарем
Після частих фарбувань волосся вимагають відновлення, допомогти в цьому зможе суміш з 2 ст. л. олії льону, ½ ч. л. Димексиду і 1 ст. л. масла з кісточок винограду. Однорідну масу рівномірно розподіляють по всьому локонам і витримують протягом 1 години. Після змивання маски волосся споліскують відваром ромашки.
З допомогою лляної суміші можна ефективно споювати посічені кінчики локонів. Для цього підійде суміш з 1 ст. л. олії льону, 1 ч. л. олії ши і 1 ст. л. рідкого меду. Готовий склад наносять на пасма і через годину змивають, обполіскуючи після цього підкисленою водою.
Домашнє ламінування дозволить повернути локонам блиск і здоровий вигляд. Пакетик желатину розбавляють згідно інструкції, яка до нього додається. Потім додають 2 ст. л. витяжки з насіння льону 1 ампулу тіаміну. Готовий засіб наносять на чисті сухі пасма, а через 30 хвилин змивають.