Поради

Іноді корисно поплакати

Доведено вченими, що прості людські сльози позитивно впливають на організм та здоров’я загалом. Тому ми зібрали кілька факторів, виходячи з яких плакати можна і потрібно. Що казати, фахівці навіть рекомендують це робити для профілактики здоров’я.

1. Сльози як спосіб зняття стресу та тривоги

Не секрет, що сльози дають емоційне розрядження. Дослідження вчених довели: людям стає набагато краще після того, як вони поплакали. Так, йде відчуття тривоги та напруги, а пульс і дихання сповільнюються, що сприяє заспокоєнню.

Читайте також: Баланс між роботою та особистим життям

2. Сльози – джерело щастя

Зовнішні фактори та внутрішні переживання часом виснажують нас не те що фізично, а й морально. Втома, напруга та поганий настрій стають постійними супутниками людини. Щоб позбавитися цих емоцій, достатньо їм піддатися і виплеснути негатив.

3. Сльози позбавляють токсинів

Також доведено, що сльози в результаті якогось горя допомагають виводити з організму токсини і тим самим заспокоюють людину за рахунок зниження рівня стресу.

 

4. Сльози як очищення та зволоження

Звичайно, сльози дуже важливі для нашого організму і несуть у собі функції, що очищають і зволожують. Рідина, що виділяється слізними залозами, сприяє рятує очі і ніс від «сміття» і захищає від шкідливих мікроорганізмів, а також зволожує слизову оболонку. Це дуже важливо, адже пересихання очей є небезпечним для зору.

5. Сльози знімають біль

Іноді плакати корисно не лише щоб зняти психологічний біль, а й фізичний. Справа в тому, що під час плачу організм людини виробляє енкефаліни – природний анестетик. Так що, якщо ти отримала травму або трохи подряпалася і хочеш плакати  то плач. Це допоможе знизити рівень болю.

 

Сльози не тільки знімають зайву напругу, а й є певною мірою природним болезаспокійливим засобом. Тому періодично плакати корисно – неважливо, чи є власний привід чи його немає.

Наприклад, можна поплакати над зворушливою історією чи фільмом. Якщо ж у вас давні труднощі зі сльозами, якщо ви людина-кремінь, то тим більше можна допомогти собі розслабитися.

Коментарі Вимкнено до Іноді корисно поплакати