Історії

Дівчинка, яка доношувала стару випускну сукню сестри, вирішила вибачити подругу, яка зганьбила її перед усім класом

Сім’я Каті була бідною. Батько помер рано, а мати працювала на трьох роботах, щоб підняти чотирьох дітей. Але їй все одно було дуже складно. Катя вчилася добре. У неї була подруга Аня, з якою вони були сусідами і добре спілкувалися. Аня була із забезпеченої сім’ї. Але вона не любила вчитися. Найбільшим досягненням, за роки навчання, було лише списування. На свій випускний Катя наділа стару сукню старшої сестри, яку мама переробила під святкову. Але про це знала лише Аня. Під час вручення атестата, коли почали хвалити Катю за її хороше навчання, за старання, Аня не витримала і від заздрощів сказала, що Катя прийшла на випускний вечір у старій сукні сестри, вона також розповіла, що вони живуть бідно. Вечір Каті був зіпсований.

Класна керівниця лаяла Аню, але Катя все одно пішла додому вся в сльозах. Прийшовши додому, вона розповіла своїй мамі. А мама у свою чергу підтримала дочку і сказала слова, які вона запам’ятала на все життя: — Доню, ти розумна, ти виб’єшся в люди і ще покажеш цій негідниці, чого ти варта. Одне запам’ятай: ніколи не лінуйся, стався до своїх обов’язків відповідально і поводься гідно. Навіть якщо тебе образили, ніколи не опускайся до їхнього рівня. А Бог сам розсудить, кому що дати. Після цього Катя зібрала речі, мати їй дала всі свої гроші, які вона накопичувала весь рік і вона поїхала. Приїхавши до міста, Катя вступила до університету, і з цього моменту її життя повністю змінилося. Вона вчилася добре та володіла декількома мовами.

Читайте також: Чоловік вирішив розлучитися з дружиною, бо та не могла мати дітей. Але жінка знала, в чому полягали проблеми її сім’ї

Після закінчення університету, за рекомендацією, вона почала працювати у міжнародній компанії. Заробляла добре. Винаймала квартиру і допомагала мамі з грошима. Потім купила власну квартиру та привезла маму з братами до себе. Вона постійно їздила до закордонних відряджень, співпрацювала з відомими компаніями, заробляла багато грошей. Через деякий час вона вийшла заміж та народила доньку. Раптом їм надійшла пропозиція продати стару квартиру на селі. Вони погодилися та поїхали з мамою оформляти документи купівлі-продажу квартири. Приїхавши до села, їй якось стало ніяково. Все навколо ніби було сірим. Зайшовши до під’їзду, вона ще більше здивувалася. Вікна в під’їзді були такими брудними і запорошеними, начебто близько десяти років не вбиралися і не мили нічого.

З під’їзду пахло неприємним запахом котів та собак. Закінчивши свої справи та вийшовши з під’їзду, раптом до них підійшла жінка. Катя не відразу її впізнала, це була Аня. Вона запросила їх до себе і вони піднялися. Зайшовши до квартири, вона здивувалася. Старий ремонт, скрипуча підлога. Це не та квартира, куди приходила Катя у дитинстві. Не було свіжого ремонту, гарних меблів. Аня скаржилася, як їй погано живеться, що вона не має грошей, вона не може знайти роботу. Зате вона дуже сильно хвалилася тим, що могла вибити у держави допомогу та продукти харчування для людей, які потребують. Катя зібралася йти, вона не могла перебувати в цій темній квартирі.

Перед відходом Аня сказала їй: -Ти приїхала похвалитися, що зі злиднів вибралася? Нарядами та машиною вимахнутися? А пам’ятаєш, тобі на випускний навіть нового плаття купити не могли, ношене після сестри перешивали? — Я все пам’ятаю, — з гідністю відповіла Катя і вийшла з квартири.

Коментарі Вимкнено до Дівчинка, яка доношувала стару випускну сукню сестри, вирішила вибачити подругу, яка зганьбила її перед усім класом