Поради,  Стосунки

Чому так важливо любити себе та як цього навчитися!

Чомусь у нашому суспільстві любов до себе завжди розцінювалась ,як егоїзм. Проте,зараз все більше й більше ці стереотипи розвіюються  і це дуже тішить. Адже любов до себе–це про повагу до себе,про вміння чути і приймати свої почуття ,турбуватися про себе і задовольняти свої потреби.

Існує така думка,що людина може любити інших лише настільки,наскільки вона спроможна полюбити себе .І це досить справедливо ,адже, якщо наприклад , я не маю поваги до себе ,тоді по суті ,у мене немає ресурсу ,з якого я можу поважати інших людей.

Якщо я не вмію розуміти себе ,відчувати свої потреби ,тоді відповідно у мене немає навички із прийняттям та розумінням ставитися до проблем інших людей.

Якщо у мене немає поваги до себе і я не вмію піклуватися про себе,то,напевне і про інших я не зможу піклуватися,або ж робитиму це тільки з відчуття провини чи сорому.

Але чи можна взяти і просто навчитися любити себе?

Інколи можемо чути такі поради,як-от: потіш себе,купи щось собі ,піди в салон краси – і тобі одразу стане легше. Звісно це все прекрасно,але жодна така порада не зможе сформувати любов та повагу до себе. Не достатньо просто змінити одяг, купити книгу про успішний успіх чи вступити в нові стосунки. Нічого з перерахованого не дасть нам підійти до себе ближче та відчути себе.Адже любов до себе – це не про зовнішні фактори чи позитивні емоції,а про внутрішню змогу приймати себе,любити ,цінувати і бути вдячному собі за себе. Це водночас і почуття,і дія .

Розгленемо основні кроки до відчуття  любові до себе.

Першим кроком на шляху до  любові до себе є спокійне самоспостереження за своїми внутрішніми процесами та  розуміння ,які потреби закладені в цих процесах. Ми маємо розуміти та аналізувати чому,як і навіщо певні ситуації відбуваються у нашому житті. Це все спрямоване на більше розуміння та прийняття себе.

Вміння розпізнавати емоції інших – це ще один крок до кращого розуміння себе.Так  ,це не просто,адже цього не навчали нас вдома чи в школі.Але вміння просто спостерігати за собою та іншими людьми без осуду чи критики – це дуже важлива навичка на етапі прийняття себе .

Вміння робити для себе приємні речі,піклуватися про себе ,приділяти собі час та увагу.

 Що ми можемо почати робити для себе вже сьогодні:

·  дбати про стан свого здоров’я (не нехтувати медичними оглядами, вчасно лікуватися тощо);

·  гарно спати  (8-годинний сон, під час якого людина дійсно відпочиває, лягати спати не пізніше 22:00 год.);

·  правильно харчуватися (не переїдати,їсти достатньо овочів та фруктів та не забувати пити воду);

·  підтримувати  близькі стосунки  ( знаходити час на розмови з друзями та рідними);

·  чітко вибудовувати власні межі і самозахист від згубного впливу, наприклад, токсичних стосунків (вміти розривати стосунки з людьми, які погано на вас впливають);

·  турбота про себе (наприклад,  похід в парк,масаж,  медитація тощо).

Також варто зазначити ще одну дуже важливу пораду – це цілеспрямоване життя. Йти завжди за покликом серця та не зраджувати собі і своїм цілям .Розуміти ,що кожен твій крок має бути значущим : у ньому має бути сенс для тебе,як для особистості. А сенс і полягає в тому,щоб прожити щасливе і здорове життя.

Тому,любіть себе,піклуйтеся про себе ,слухайте себе і поважайте .

 

Коментарі Вимкнено до Чому так важливо любити себе та як цього навчитися!