Історії

Зміна дрібних звичок – тривожний знак.

Колега перестав мити свою чашку. Раніше завжди мив. Поп’є чай або каву, посидить, поговорить, – у себе вдома або в гостях. Потім помиє чашку і знову наллє свіжий чай або каву. Абсолютно буденна і непомітна звичка.

І я звернула увагу, що він чашку мити перестав. Недбало став споліскувати під струменем води. Або просто наливати напій.

Ну дрібниця ж. Дрібна справа. А потім його не стало. Міцний чоловік без поганих звичок.

Справа не в немитій чашці, звичайно. Він став нехтувати миттям, бо втомився. Морально втомився і фізично. Він занадто багато працював і занадто мало відпочивав. І мало заробляв, – замало для хорошого життя в достатку.

Весь час доводилося підробляти, шукати гроші, читати лекції після роботи, допомагати учням з дисертаціями, писати статті за гроші. Він забирав час у своїх наукових занять. Йому це було важко. Але жити якось треба. І дітям допомагати, і батькам стареньким…

Читайте також Знаки Зодіаку які бояться самотності

І на митті чашки він економив енергію. Це перше.

Друге – йому стало байдуже, з якої чашки пити. Він перестав дбати про себе. Тому і до лікарів запізно звернувся. Інстинкт самозбереження згас, інтерес до себе пропав, сил мало стало, а витрачав він сили на роботу. Не на улюблену, а на ту, яка приносила більш-менш нормальний дохід. Він крутився як білка в колесі, але не помічав цього.

Так само, як не помічав, з якої чашки п’є. Це стало не таким вже й важливим.

Зміна дрібних звичок – тривожний знак. Охайний і акуратний чоловік стає трошки неохайним. Ледь-ледь. Йому лінь пов’язати краватку. У светрі зручніше!

Жінка, для якої порядок в домі був дуже важливий, рідше прибирає будинок. З’являється пил – трошки. У раковині лежить брудна тарілка. Це дрібниця! Але раніше такого не було ніколи. Або манікюр перестала робити дама, яка його робила тридцять років регулярно.

Любитель походів і подорожей навіть в парк не хоче сходити, занадто багато справ, та й клопітно це…

Ось з цих малопомітних змін починається шлях вниз. Навколишні можуть не помічати ці дрібниці; сама людина їх теж не помічає. Але за моїми спостереженнями, це сигнали втоми і руйнування. Тріщини в фундаменті життя.

Коментарі Вимкнено до Зміна дрібних звичок – тривожний знак.