Поради

Здоровий сон запобігає переїданню

Здоровий сон запобігає переїданню

За апетит людини відповідають два головних нейромедіатори: лептин і грелін. Перший є “гормоном ситості”, який подає сигнал про те, що людина сита. Другий “гормон голоду”, він подає сигнал, що людині необхідно щось з’їсти.

Проведені дослідження показали, що люди, які спали всього 4 години, мали високий рівень греліну, і тому хотіли сильно їсти. Але ті, хто спав по 8-10 годин, не мали такого відчуття.

 

Міцний сон спалює калорії

Є таке поняття, як “швидкість обміну речовин у спокої”. Під час сну організм продовжує і далі спалювати калорії. У свою чергу, поганий сон може знижувати швидкість спалювання калорій. Крім того, відбувається погіршення чутливості тканин до інсуліну. У тому випадку, коли глюкоза не надходить в клітини, вони починають «відчувати голод» і посилають сигнал про те, що людині потрібно терміново щось з’їсти.

Люди, які бажають скинути зайву вагу, зобов’язані спати не менше 8 годин на добу, позбавлятися від безсоння, раніше лягати спати і не переїдати перед відходом до сну.

Читайте також Який гріх притаманний твоєму Знаку Зодіаку

Сон і фастфуд

Багато людей, які погано сплять ночами, частіше їдять шкідливу їжу замість корисної. Все це призводить до збільшення калорій на 22%. Коли людина мало спить, то в її лобовій частині сповільнюється активність, яка відповідає за самоконтроль і прийняття різних рішень.

Щоб жир не накопичувався, потрібно спати як мінімум 8 годин на добу. При нестачі сну, людина може відчувати втому, слабкість і протягом дня бути не такою активною, як завжди. Повноцінний сон робить людину більш витривалою і менш дратівливою.

Проведені дослідження показали, що люди, які спали 5 годин на добу, менше втрачали жирової тканини, в порівнянні з тими, хто спав по 8 годин. Водночас м’язова тканина втрачалася набагато швидше. Все це пов’язано з гормоном надниркової залози — кортизолом.

 

Коментарі Вимкнено до Здоровий сон запобігає переїданню