Стосунки

Зберегти шлюб заради дітей. А чи правильно це ?

Зберегти шлюб заради дітей. А чи правильно це ?

Психологи стверджують, що це зовсім неправильна стратегія.

 В світі сьогодення,розлучення  — не є рідкістю і якоюсь новинкою. Але також є безліч пар,які страждають і залишаються у шлюбі , пояснюючи це захистом інтересів дитини.

Але чи варто зберігати шлюб лише заради дітей?

Насправді,зараз дуже мало пар,які живуть разом тільки заради дітей. Зазвичай,мотиви у таких людей зовсім інші . Партнери просто чіпляються за минуле,не хочуть нічого змінювати ,багато вклали в спільний побут і таке інше. Вони завжди сподіваються,що все зміниться,що колишні гарні та добрі стосунки ще до них повернуться.І так з року в рік вони живуть страждаючи з надією.

За відговоркою турботи про дітей приховують власні страхи та невпевненість. Часто подружжя боїться невідомості — що буде далі, як я зможу заробляти кошти,як ставитиметься до мене моя дитина після розлучення,чи знайду я кращого партнера.І ось ці всі страхи заважають взяти на себе відповідальність за рішення про розлучення.

Звісно,якщо у вас є почуття один до одного та повага,тоді звісно мова про розлучення не йде.Проблеми є у всіх пар,їх просто потрібно навчитись проходити.

Але якщо ваш чоловік чи дружина у вас не зацікавлені і відкрито говорять вам про це, ви почуваєте себе пригнічено,відчуваєте до себе нелюбов та неповагу, тоді зовсім не варто боротись за такі відносини. Так ви тільки показуєте, що згодні жертвувати почуттям власної гідності та даєте дозвіл і надалі на таку поведінку.

То чому ж не слід зберігати шлюб тільки заради дитини?

Ось декілька основних причин:

1: Ви шкодите власному здоров’ю

Якщо так сталось,що функціональний та емоційний ресурс сім’ї вичерпаний, тоді позиція « заради дітей,я зроблю все» абсолютно недоречна.

Жертовність — це абсолютно нездоровий стан,який обов’язково вам обернеться у формі психосоматичних захворювань,апатії чи депресії.

2: Для дітей та їх психіки краще,коли в них є двоє спокійних та задоволених батьків, які живуть окремо, ніж ті, що живуть разом, але ненавидять та агресують один до одного

Якщо у вас траплялись скандали, що доходять до фізичної агресії, знайте це надзвичайно  травматично для дитини. Коли дитина перебуває у сім’ї,де батьки морально знищують один одного, вона опиняється у позиції заручника. У дитини починає неправильно формуватись її особистість та бачення цього світу.

Читайте також:Як за 10-секунд перевірити реальний вік вашої шкіри

3: Дітки все відчувають .Ви ніяк не зможете приховати розлад у ваших стосунках.

Навіть,якщо подружжя при дитині не свариться, вона все одно бачить, що живе в холодній обстановці,що батьки не сміються разом,не обіймаються,разом не проводять час.

Дитина починає хвилюватись,адже вона бачить ,що щось трапилось,але з нею про це ніхто не говорить.Дитина перебуває постійно в напрузі та страху.

4: Дитина приймає вашу поведінку,як норму і згодом це перенесе на своє життя

Якщо у вашій сім’ї немає здорових, теплих, довірливих та близьких відносин, то особистість дитини,що перебуває в такому середовищі, формується зі спотвореннями.І вони,нажаль, обов’язково «відгукнуться» їй в дорослому житті.

Тому краще батькам побудувати формат не чоловіка та дружини, які ненавидять один одного, а батьків, які поважають один одного,але з певних причин не живуть разом.

4: Діти ніколи не оцінять вашу жертву

Дітям не потрібні нещасні батьки,які страждають і завжди ходять злі та незадоволені.Вони ніколи не скажуть дякую за таку жертовність.

6: Розлучення — це не завжди про дитячу біль та горе

Дуже важливим є те,як ви представите дитині цю інформацію.Якщо вам вдасться бути спокійним та без емоцій,дитина швидше за все ,також сприйме ситуацію спокійніше.

Також ,потрібно завжди брати до уваги вік дитини,коли повідомляєте про розлучення .І доносити їй на тому рівні,який вона здатна осягнути та зробити висновок,про те ,що хоч мама і тато житимуть окремо,вони все одно дуже сильно мене люблять.

А батькам варто завжди пам’ятати,що навіть якщо стосунки як чоловіка та дружини у вас завершені, то батьківський формат ніколи не буде завершеним.

Дитина — це відповідальність обох батьків. І кожен має робити свій внесок, для формування здорової та повноцінної особистості.Джерело

Коментарі Вимкнено до Зберегти шлюб заради дітей. А чи правильно це ?