Історії

Є одна східна легенда про чоловіка, який втратив дружину

Залишившись з двома маленькими доньками на руках. Дівчатка були дуже цікавими, розумними і завжди прагнули дізнатися щось нове. Вони постійно дивували батька своїми питаннями. Іноді він ділився з ними своєю мудрістю, але часом йому було складно підібрати для них найбільш прийнятні відповіді.

Бачачи невгамовність дівчаток, батько вирішив відправити їх на канікули до мудреця, що жив на вершині пагорба. Мудрець міг без коливань відповісти на будь-яке питання маленьких сестер. І щоб оцінити глибину його мудрості, діти вирішили влаштувати для нього хитру пастку.

Одного разу вночі дівчатка придумали підступний план: задати мудрецю питання, на яке у нього не буде відповіді.

– Як нам перехитрити мудреця? Що у нього запитати такого, щоб він не зміг відповісти? – запитала молодша сестра у старшої.

– Почекай тут, зараз я тобі покажу, – відповіла старша. Вона відправилася в ліс і повернулася через годину, тримаючи свій фартух згорнутим у вигляді мішечка. У ньому було щось заховано.

– Що там всередині? – запитала молодша сестра.

Старша дівчинка засунула руку в фартух і дістала звідти прекрасного синього метелика.

– Який гарний! Що ти збираєшся з ним робити?

– Він допоможе здійснити наш план. Ми прийдемо до мудреця, і у мене в руці буде захований цей метелик. Я запитаю у нього, чи живий цей метелик. Якщо він відповість, що живий, я стисну кулак і вб’ю його. Якщо він скаже, що він мертвий, я випущу його на волю. Таким чином, його відповідь в будь-якому випадку буде неправильною.

І дівчатка пішли шукати мудреця.

Читайте також Як уникнути пліток?

– О, наймудріший, – почала старша сестра, – не міг би ти сказати нам, чи живий метелик у мене в руці?

На що мудрець з хитрою посмішкою відповів: «Це залежить від тебе, він же в твоїх руках».

Наше сьогодення і майбутнє залежать тільки від нас. Коли в нашому житті щось йде не так, ми не повинні звинувачувати в цьому нікого іншого. Якщо ми щось втрачаємо або знаходимо, то самі несемо за це відповідальність.

Коментарі Вимкнено до Є одна східна легенда про чоловіка, який втратив дружину