Поради

Як за одну хвилину позбутися тривожності. Дієва практика від психолога

Відома психологиня Світлана Ройз розповіла про хвилинну практику, за допомогою якої ми зможемо заспокоїтись та позбутися тривожності.

Отже, в чому полягає дана практика?

Коли ми відчуваємо тривожність, нам потрібно зручно сісти, можна обійняти себе руками чи заплющити очі, це вже як вам комфортно – і просто почати тихенько співати – гудіти мелодію колискової пісні.

Не потрібно співати зі словами, варто просто тихенько наспівувати спокійну колискову мелодію.

Як показує практика ,через 10-15 секунд люди починають легенько розгойдуватися, м’язи обличчя та тіла розслабляються. Люди починають відчувати , що вся напруга перетікає з голови у таз.

Читайте також:Які професії в Україні зараз найбільш актуальні

Буквально після хвилини такої практики , на обличчях людей з′являється посмішка, вони стають спокійніші, розслабленіші. Думки стають чистішими та повільнішими. Всім одразу хочеться випити смачного чаю чи стакан води, оскільки їхнє «внутрішнє маля» повертається до життя.

Чому ця практика працює?

Вся справа в тому, що співи, чи навіть мугикання – допомагають нам «ввімкнути» парасимпатичні реакції – розслаблення, заспокоєння. Вони дозволяють повернути собі  «достресовий» ритм серцебиття та відновити дихання.

А саме колискова пісня собі – це регресивна психотерапевтична практика. Коли ми обіймаємо себе , поколисуємо , ми починаємо краще відчувати свої межі , безпеку та опору. Ми самі собі допомагаємо заспокоїтись та стабілізуватися.

Ще з дитинства колискові  – це про сімейну близькість, про любов, про підтримку, безпеку та спокій. А коли ми співаємо собі , тоді ми самі собі даємо спокій та підтримку. Ми – дорослі, даємо любов і безпеку своїй внутрішній дитині, якій зараз страшно.

Насправді, колискові пісні мають велику силу . Тому, будь ласка, співайте своїм дітям пісні. Будь-які. Чи ті, які ще чули від своїх бабусь чи вигадуйте свої. Вони дають неймовірну силу любові,  близькості та безпеки.

Тому, обов′язково спробуйте прямо зараз цю практику. Ви одразу відчуєте полегшення.Джерело

Коментарі Вимкнено до Як за одну хвилину позбутися тривожності. Дієва практика від психолога