Історії

Візьми дощечку, напиши на ній «Так буде не завжди» і повісь на своїх дверях

Старий продавав городину на базарі: зморені важкою працею руки, сива борода і на диво щаслива посмішка на зрізаному зморшками обличчі. Дідусь посміхався сонечку, підставляючи закриті очі теплим промінчикам осіннього дня і відпочиваючи після праці.

Молодий чоловік, пакуючи куплену в нього городину, здивувався: «Діду, от ви, бачу, прожили довге життя, непросте ж, напевно. Важко гаруєте на землі, і все одно сидите-посміхаєтеся. Я наче молодий, повний сил, а радості нема: з роботою перебої, з дружиною лайки, все якось не складається. Як виправити? Що робити? Підкажіть…»

Дідусь уважно глянув на молодика, посміхнувся собі в бороду і неквапливо промовив: «Візьми дощечку, напиши на ній «Так буде не завжди» і повісь на своїх дверях. Щоб завжди бачити».

Читайте також Я й не уявляла яка моя невіска грязнуля

Молодий чоловік так і зробив. Через деякий час дійсно знайшов роботу, вдома запанували мир та злагода, народилася дитинка – життя наповнилося радістю.

Минув рік, прийшла знову осінь, і молодик знову прийшов на базар за запасами городини. І знову побачив того самого дідуся. З тим самим щасливим виразом обличчя. Тільки зморшок на його обличчі стало більше.

– Ну що, дідусю, ти далі тут, далі посміхаєшся! Я теж – у мене все налагодилося. Не знаю, чи завдяки твоїй пораді, чи якось саме, але налагодилося. Що тепер скажеш?

Старий подивився на нього і сказав: «Дощечку ту не знімай».

Коментарі Вимкнено до Візьми дощечку, напиши на ній «Так буде не завжди» і повісь на своїх дверях