Поради

Скромність це добре чи погано?

 

У психології під скромністю розуміється моральне якість, що показує відношення особистості до себе та інших. Їй не властиво зарозумілість, хвастощі, а з іншими вона поводиться однаково з усіма, навіть якщо присутній привід для гордості. Основа даного якості позитивна, але зустрічаються негативні приклади скромності.

 

ПЛЮСИ СКРОМНОСТІ
Розглянемо плюси і мінуси такої якості як скромність. Почнемо з позитивної сторони.

Зазвичай скромність властива дівчатам тому, що саме їм властиво ця риса, воно виступає вирішальним фактором при створенні характеру. Скромні дівчата в усі часи були прикладом жіночності. Це якість вважалося показником манер, ввічливості, виховання. З самого дитинства в школах дівчат навчали правилам, нормам етикету, хорошому тону. Спочатку їм прищеплювали скромність.

У нинішній час скромність не має такої високої цінності, але і не залишилася без уваги. З подібними людьми простіше спілкуватися, вони не грублять, не ображають людей. При цьому завжди готові допомагати і підтримувати. Ці люди не звеличують себе вище інших, вони дотримуються деяку дистанцію. Подібний людина навряд чи зможе попросити вас про що-небудь, але ваші прохання з радістю виконує, навіть собі на шкоду.

Скромні особистості рідко стають центром інтриг або пліток, про них не гуляють чутки. Якщо ви не любите, перебувати в центрі компанії, альтруїст, то скромність – це ваше якість.

Читайте також Не забувайте, що все може змінитись до навпаки і доведеться просити допомоги у тих, кого зараз зневажаєте та принижуєте.

МІНУСИ СКРОМНОСТІ
Але не всі впевнені, що скромність варто віднести до позитивної межах особистості. Деякі вважають саме цю рису причиною невдачі, тому скромність – це основний мінус сучасної людини.

Але в реальності, що відомо світові про скромних особистостях? Нічого. Жодного з відомих людей не можна називати скромним або невпевненим в собі. На основі цього робиться висновок, що заради завоювання висот і добробуту скромність не потрібно. Але це не весь список мінусів. Скромність стає причиною провалів на особистому фронті.

За статистикою, більшість чоловіків вважає за краще якраз скромних дівчат, але на практиці все по-іншому. Скромність зацікавлює представника сильної статі тільки на початкових, коли вона виступає в ролі загадковості. Але якщо вона не проходить з розвитком відносин, то чоловік втрачає інтерес і переключається на більш розкутих жінок.

Виходить, що через зайву скромність дівчина здатна втратити свій шанс, залишитися одна. Це якість виступає перешкодою не тільки на особистому фронті, але в побудові кар’єри. Просування вгору, коли ви робите все роботу за себе, колег і не намагаєтеся домогтися підвищення зарплати, стає неможливим.

Скромні особистості ніколи не бажають лідерства. Їм вистачає того, що є, вони не намагаються поліпшити життя. Варто сказати, що аргументів проти скромності досить, щоб змусити переглянути власне ставлення до цієї межі

Коментарі Вимкнено до Скромність це добре чи погано?