Історії

Професор, ви мені дали урок, який я ніколи не забуду

Студент вийшов на прогулянку зі своїм викладачем. Під час прогулянки на іншій стороні вулиці студент побачив стару пару взуття, яка, належала бідному селянинові, який працює неподалік в полі і вже закінчував свою роботу.

Студент сказав професору: «Давай пожартуєм над цим селянином. Ми сховаємо його взуття і будемо таємно спостерігати, що він буде робити ». Професор йому відповів: «Юнак, ніколи не жартуй над чужим горем і бідою. Але оскільки ти багатий, то можеш отримати задоволення від наступного – поклади по одній золотій монеті в кожен черевик, а потім ми з тобою сховаємося за кущами і будемо спостерігати його реакцію ». Студент так і зробив і вони обидва сховалися за найближчими кущами. Селянин закінчив свою роботу і незабаром прийшов з поля на те місце, де він залишив своє взуття і пальто.

Читайте також: Люди які примчали – їли і пили до вечора

Поки він взувався, відчув, що щось є в його черевику. Спочатку подумав, що камінь, але скоро зрозумів, що це золота монета. Він здивувався, побачивши золоту монету, подивився навколо і деякий час перебував в задумі. Знову подивився навколо себе, але нікого не побачив. Поклав монету в кишеню і почав взувати інший черевик, але на свій подив знайшов і там золоту монету.

Селянин дуже розчулився, впав на коліна, підняв голову до неба і почав молитися і дякувати.

У своїй молитві він згадав важко хвору дружину, дітей, яким нічого їсти, а зараз, завдяки невидимій руці, яка йому дала монети, вони врешті-решт будуть врятовані.
Студент стояв глибоко вражений, його очі були повні сліз. Професор його запитав: «Якби ти пожартував так, як хотів, чи був би ти тоді щасливіший, ніж зараз?»

 

Юнак відповів: «Професор, ви мені дали урок, який я ніколи не забуду! Зараз я розумію слова, які не розумів раніше:

Більше благословенний той, хто дає, ніж той, хто отримує! Тому, якщо хочеш зробити добро, поспішай і не пошкодуєш. Йди до своєї совісті і не звертай зі шляху моральних цінностей.

Коментарі Вимкнено до Професор, ви мені дали урок, який я ніколи не забуду