Історії

Почуття-вони у дрібницях

Така дрібниця. Він її не зустрів в аеропорту.

Можна там замовити таксі і взагалі не дитина вона.

Який сенс пертися так далеко, витрачати гроші і час, якщо зручніше узяти таксі і доїхати? Ця пані так і зробила.

Зайшла в квартиру, чоловік за комп’ютером; обернувся і сказав:

“Ти приїхала? Привіт!”, – і знову уткнувся в екран. Чи то розважався він, чи то працював, важко сказати, він завжди був за комп’ютером. Або на дивані з планшетом. Або на роботі. І все йшло нормально, навіть добре, і іпотеку виплачували, і інколи ходили в кіно. Все було нормально!

Читайте також Не треба надто сумувати, якщо ви щось втратили

Але вона пішла. І ніхто не міг зрозуміти, в чому справа. Вона і пояснити толком не могла. Але це так важливо, коли нас зустрічають. І поїзд, нарешті, під’їжджає до перону, повільно-повільно.

І всі дивляться в каламутні вікна, відсунувши шторки – де мої?

Де ті, хто зустрічає? Так боязко не побачити своїх у натовпі – а на пероні натовп, деякі з квітами навіть. І всі йдуть-біжать за повільним поїздом, теж дивляться у вікна – щоб побачити своїх.

І радісно зустріти. Потім, може, знову суперечки почнуться або образи дрібні, питання, розмови ні про що; але момент зустрічі – він найщасливіший.

Це момент любові, коли бачиш дороге обличчя.

І хочеться голосно сказати попутникам – а мене зустрічають, бачите? Чоловік, або мама, або тато, або дідусь з бабусею! Або друзі ось.

І з літака йдеш, і за звичкою дивишся на натовп тих, що зустрічають – шукаєш своїх. Хоча сам ж їм велів не зустрічати – до чого клопіт? Візьму таксі і приїду. Що я, маленький, чи що? Це маленьких зустрічають.

Це любов. Коли нас зустрічають – це любов, чиста і безкорислива. Така рідкість.

І ця жінка зрозуміла, що її не люблять. Не люблять як слід. Всією душею і всім серцем. А просто живуть поруч… І пішла. І вийшла заміж за іншу людину, яка зустрічає. І вона його зустрічає, хоча клопоти це і безрозсудність…
Я думаю, і там, у іншому світі, нас теж зустрінуть. Як на пероні, наші дорогі і кохані. І ми їх відразу впізнаємо – в натовпі, серед незнайомих людей. І потягнемося до них, і обіймемо, і підемо кудись додому, базікаючи і розповідаючи новини.

Коментарі Вимкнено до Почуття-вони у дрібницях