Історії

Підліток іноді важкий. З ним неможливо домовитися і нестерпно перебувати поруч.

Підліток іноді жахливий. З ним неможливо домовитися і нестерпно перебувати поруч. Обійняти себе він рідко дає. І постійно відстоює свої інтереси, на які ніхто особливо не зазіхає. Він раптово виріс і не знає, куди подіти руки і ноги, які стали такими величезними.

І йому кажуть: ти такий великий дядько! Або тітка! А йому спати хочеться і лежати – не тому що він ледар, а тому що маса енергії на цей ріст і витрачається. І гормони киплять.

І дві головні думки в голові: перша – що його ніхто не розуміє. Він самотній!

І друга – що з ним нічого не може трапитися.

Ось зовсім він безсмертний. Смерть – це для інших. А він, навіть якщо стрибне з вікна, полежить трошки, послухає, як всі плачуть, встане і піде собі у своїх справах. І дуже нерозумно, що ви кричите щось про шапку, яку потрібно одягнути. І без шапки нічого не буде! А, якщо що, він взагалі з дому може піти і прекрасно жити. У друзів або сам по собі. А потім займеться бізнесом, розбагатіє – адже всі, хто займаються бізнесом, дуже багаті, – і покаже всім, де раки зимують.

І немає нікого вразливішого за підлітка. І треба з ним поводитися обережно і м’яко, як з гранатою бойовою.

Важко з ними, дуже важко. А потім – нічого, все проходить. Але цей важкий період часто буває. Головне – ставлення не зіпсувати. І не докоряти нічим. І наполегливо благати не вимикати телефон. І м’яко схиляти до праці і корисних занять, хоча це так важко. І ще підліток може вам купу несправедливостей і звинувачень наговорити.

Читайте також Я помітила, що моя дочка у всьому слухається свого чоловіка, а він своєю чергою, всиляє різноманітні нісенітниці їй в голову.

Марк Твен правильно описав підлітковий вік: це диво, що у таких дурних батьків міг народитися така розумна дитина. Але ви все одно вибачте свого підлітка за все, за всі прикрощі і непослух. Тому що він потім плаче, коли ніхто не бачить.

Гірко плаче по ночах, як в ранньому дитинстві. І сльози котяться – я це точно знаю. І все життя він буде пам’ятати свої витівки і злі слова – якщо ви йому не допоможете все забути.

Прощати треба своїх безглуздих підлітків. Жаліти. Гладити, навіть якщо вони набундючуються, як дикобрази. Все це пройде, а любов залишиться, ось побачите. І бережіть своїх. Поки вони підлітки – вони в небезпеці.

Будьте терплячі – по можливості. І захищайте, як можете, від чужих. А потім разом перейдіть цей хиткий місток між дитинством і юністю – і все буде нормально. Точно буде. Якщо берегти і любити.

Коментарі Вимкнено до Підліток іноді важкий. З ним неможливо домовитися і нестерпно перебувати поруч.