Історії

Оксанко, ти хрещена мати моїх дітей. Ти знаєш, що це означає? Що ти подбаєш про них, коли мене тут не буде.

Старші зможуть впоратися, незабаром вони стануть повнолітніми. Михайлик… – вона зробила паузу. – Він не може обійтися без матері. І я не можу розраховувати на чоловіка! Пообіцяй, що подбаєш про нього?

Мене звати Оксана. Я розповім про нашу спільну долю з сестрою. Ми завжди казали, що у нас одна добра душа на обох. Батьки виховували нас скромно, проте навчили нас найголовнішого — людських цінностей. Інколи, ми з сестрою вважали, що те, що вчать нас батьки нам ніколи не пригодиться, проте потім зрозуміли, що все-таки краще було б їх слухати. Ми закривали очі на батьківські слова і мамині поради і завжди думали, що ми мудріші. Моя сестра Аня бунтувала більше, ніж я, адже була старшою.

Йшли роки і сестра вступила в коледж до Рівного. Там вона у 17 років почала зустрічатись з чоловіком, якому було 30 років і раптово чекала дитину від нього. Весілля зробили його батьки, а тому наші мама з татом вважали, що так і мало бути. Сестра жила у Рівному, а я все більше віддалялась від неї.

Про чоловіка Ані говорили багато. Мовляв, Дмитро (чоловік сестри) не пропускав жодної спідниці і був ще тим бабієм. Проте не дивлячись на закиди людей, їхні стосунки були щасливими, а після появи другої дитини — доньки все стабілізувалось. Поступово моя сестра мала трьох дітей, яким я стала хресною (бо у нашому селі казали, якщо мати багато племінників, то їх доля буде кращою). Я завжди любила своїх племінників: Назарчика, Веронічку та Михайлика. Проте я досить рідко їх бачила, адже поїхала вчитись в університет.

Після закінчення навчання в університеті, я познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком Іваном і через два роки ми також одружились. Спочатку ми заробляли гроші на житло у Польщі, а потім почали думати за дитинку. Я мала велике бажання мати дитину, але ніяк не виходило. Лікарі призначили дороге лікування за кордоном і треба було відкладати досить велику суму грошей. Я не могла б подумати, що я не зможу мати дітей! Я дивилась на сестру і таки хотіла мати хоча б одну малечу.

Читайте також Але діти проти того, щоб ділити спадщину порівну, кожен з них вважає, що все має належати тільки йому. 

Якось я приїхала до сестри і побачила, що вона почала погано себе почувати. Її обличчя було блідим, а вигляд дуже стомленим. Я залишилась з її дітьми, в час, коли Аня пішла здавати аналізи. У неї виявили невиліковну і хворобу і їй залишалось жити всього три місяці. Шансів на спасіння не було. Сестра прийшла до хати і сказала:

– Оксанко, ти хрещена мати моїх дітей. Ти знаєш, що це означає? Що ти подбаєш про них, коли мене тут не буде. Старші зможуть впоратися, незабаром вони стануть повнолітніми. Михайлик… – вона зробила паузу. – Він не може обійтися без матері. І я не можу розраховувати на чоловіка! Пообіцяй, що подбаєш про нього?

У кімнаті запанувала тиша. Сльози потекли в мене на очах. Я не могла відмовити у проханні сестри. Я просто обійняла її і кивнула на знак згоди. Сестра пішла три роки тому. Ми до останнього молились і надіялись, що Бог не забере нашу Анічку. Проте через те, що вона була сильна ми втратили її звичайно пізніше. Тепер вона назавжди наш Ангел Охоронець.

До слова, Михайлик був складною дитиною, а тому, щоб знайти до нього підхід треба було докласти чимало зусиль. Офіційно ми є батьками Михайлика. Двоє старших залишилися з батьком. Завдяки вихованню наших батьків, то мені було легше виконати душевне прохання сестри – піклуватися про дітей, коли Бог кличе до себе їх біологічну матір. Зараз ми також очікуємо немовля і надіємось на те, що Бог дасть нам здорову та щасливу дитинку. Бог бачить наші діла і робить усе для того, щоб ми були щасливішими!

Коментарі Вимкнено до Оксанко, ти хрещена мати моїх дітей. Ти знаєш, що це означає? Що ти подбаєш про них, коли мене тут не буде.