Історії

Один селянин протягом багатьох років щовечора звертався до Бога з однією і тією ж молитвою

— Господи, я мучуся щодня від того, що найнещасніше мене немає людини на землі. Я кожен день задаю собі питання, за які гріхи саме мене ти зробив самим нещасним з людей. Все життя я прошу виконати всього одне прохання: дозволь з ким-небудь обмінятися своїми бідами. Я готовий помінятися своїми стражданнями і труднощами з першим зустрічним, адже нещаснішого за мене все одно нікого не знайти.

Я не смію просити багатства або блаженства. Прохання моя мале і незначне. Я покладаю надію на милість твою, сподіваючись бути почутим.

Одного разу молитви були почуті, і з небес пролунав гучний голос:
— Збери всі свої негаразди, зв’яжи їх у вузол і принеси в храм.

Цей голос почули всі люди в місті і стали зв’язувати у вузли свої біди й прикрощі. Селянин був невимовно радий, адже тепер йому буде з ким помінятися. Він підхопив свій мішок і заквапився до храму.

По дорозі йому зустрілося багато людей з мішками в руках. Коли селянин дістався до храму, його радість випарувалася і на зміну їй прийшли страх і розгубленість. А злякався він від того, що в інших людей вузли були набагато більше, ніж його власний.

Читайте також Моя свекруха була людиною дуже стриманою в почуттях і, як мені здавалося, холодною.

По дорозі він зустрів багато знатних городян, які здавалися йому щасливими і задоволеними. І в кожного в руках було по великому мішку. Коли люди увійшли в храм, то почули наказ:

— Залиште свої мішки з нещастями біля входу. А тепер ідіть і беріть той, який вам сподобається.

Але замість того, щоб забрати чужий мішок, кожен поспішив схопити свій власний. Селянин теж з усіх ніг кинувся до свого мішка, переживаючи, що його може хто-небудь взяти.

У підсумку з храму кожен чоловік вийшов, несучи з собою свою власну ношу. При цьому всі були задоволені, повертаючись з нею додому. Був задоволений і селянин, думаючи про те, що нещастя в чужих мішках могли бути набагато гіршими його власних.

Коментарі Вимкнено до Один селянин протягом багатьох років щовечора звертався до Бога з однією і тією ж молитвою