Історії

Одному чоловікові передбачили, що в п’ятдесят років він зустрінеться з головною жінкою своєї долі.

Хоча сам чоловік забув про нього. Він працював, досягав, старався. Дбав про сім’ю, гроші добував, їздив по відрядженнях. З дружиною він добре жив, але якось мало спілкувався. Якось не особливо проявляв емоції, він роботою був зайнятий. А потім інфаркт стався, на щастя, невеликий. І він займався здоров’ям, лікувався. Потім у спортзалі, – він за порадою лікаря став займатися фізкультурою, – побачив у дзеркалі сивого літнього чоловіка. І не відразу зрозумів, що це він і є. Саме він.

І тут він впав у таку депресію, що просто жах. Життя-то пройшло майже, а він і не помітив. Діти виросли і живуть окремо. Дружина хороша жінка. Але теж вони майже окремо живуть, хоч і в одній квартирі. Підприємство працює, але зрозуміло, що досягнута мета. І немає сенсу викладатися, нехай йде як йде.

Але ось він згадав пророкування і посміхнувся. Йому п’ятдесят років. Яка ще головна жінка його долі? Нікого він більше не полюбить, немає в серці місця для когось ще. Та й серце зношене, немолоде серце-то, не любити ним треба, а лікувати його!

Читайте також Втомлена жінка. Притча

Але, знаєте, передбачення збулося. Через місяць у сина з невісткою народилася дівчинка. Маленька така, крихітна, з рідким дитячим волоссячком і з пальчиками. Маленькі – премаленькі пальчики, а на кожному пальчику – нігтик рожевий, теж малесенький. І цими пальчиками головна жінка долі схопила дідуся за палець міцно і тримає. Дивиться прямо в очі і посміхається. Скажете, такі маленькі немовлята не вміють посміхатися? Іноді вміють. Цілком осмислено посміхаються навіть самі крихітні діти, таке буває.

І всю депресію як рукою зняло; ось цією самою дитячою крихітною ручкою. Дідусь відчув надзвичайний прилив сил. У нього з’явилася головна жінка долі, він це відчув. І він почав жити – з усіх сил. Друге дихання відкрилося, коли він знайшов свій особистий сенс життя. Тепер є заради кого дихати, працювати, намагатися і старатися. І є ким милуватися.

Сенс життя іноді знайти дуже просто. Це коли є заради чого або заради кого жити. Коли є любов до чогось або до когось, сильна любов, справжня. Коли є головне в житті: головна людина або головна справа, заради них і живеш. І серце зцілюється, повертаються сили. Але це ж занадто просто!

 

Коментарі Вимкнено до Одному чоловікові передбачили, що в п’ятдесят років він зустрінеться з головною жінкою своєї долі.