Історії

Натомість невістка відповіла, що це моя вина, бо не треба було запрошувати так багато гостей.

Ми з чоловіком мешкаємо в селі, яке знаходить неподалік від обласного центру. Саме там жив наш син з невісткою. Однак приблизно рік тому вони справили весілля сина і подарували молодим свою квартиру. Самі ж переїхали до нас. Звісно, що не без нашої згоди. Ми домовилися, що вони нам допомагатимуть по господарству, адже сили в старості вже не ті.

Та наші очікування не виправдалися. Вони роблять щось по дому, але лише незначні дрібниці. Працюють в місті, тому доводить кожного дня витрати багато часу на дорогу.

Так і виходить, що невістка лише на вихідних щось приготує, а син інколи наведе порядок в городі. Та все ж комунальні послуги вони оплачують і продукти купують. На цьому й все.

Ось так ми жили рік.

Днями у нас було свято. Ми відзначали мій ювілей з нагоди 70-річчя.

Запросили гостей, десь чоловік 30. Святкування організували в неділю, а суботу залишили для підготовки.

Невістці й сину не промовила ні слова, бо хотіла подивитися, що вони робитимуть.

Читайте також:  Мабуть, ключі повинні бути у ваших найближчих родичів, але вони мають використовувати їх лише у критичних ситуаціях.

Четвер. Вони зовсім нічого не думають робити, хоча я вже розпочала готуватися. За день точно всього не зробиш. Від сина хоча б продуктів дочекалася, а невістка палець об палець не вдарила. Щоправда, у пятницю вона зайнялася прибиранням. Та я сподівалася, що в суботу вона допомагатиме мені на кухні, натомість невістка проводила заняття з дітьми, адже підробляла репетитором у селі.

Вся підготовка звалилася на мої плечі. На вечір того дня мене ноги ледь тримали. Та перед святом не хотілося сваритися, тому я нікому не докоряла за це.

Посиділи ми добре. Гості залишилися задоволеними і я теж.

Та після святкування я вирішила поговорити з невісткою і сказати все, що думаю.

Коли я прийняла їх в себе, то чекала більшої допомоги. Вже в підготовці до ювілею вони точно могли взяти участь. До того ж подарунка я також від них не отримала. Сказали, що поміняють двері в будинку. Чудово, але що мені з них взяти? Лише я ними користуюся? Вони всім потрібні, а не лише мені. Хіба ні?

Я лише хотіла, щоб вони зробили мені подарунок у вигляді свята: самі придумали і організували.

Натомість невістка відповіла, що це моя вина, бо не треба було запрошувати так багато гостей. З ріднею чи сусідами й так постійно бачимося. Тому це було безглузде рішення, яке забрала багато сил і коштів. Каже, що вони з чоловіком не мають часу на бенкети. Справ у них і без того вистачає. А взагалі, я могла б і прямо попросити у них допомоги. Натомість їм здалося, що я сама з усім справляюся, тому не було сенсу пхатися куди не просять. Зрештою, це мій ювілей, а якби їх тут не було, то на кого б тоді я розраховувала?

Тож у нас з невісткою вже два дні напружені стосунки. Син на цю ситуацію дивиться з байдужістю і переконаний, що це все дрібниці. Щодо мого чоловіка, то він намагається триматися якомога далі від суперечок.

Коментарі Вимкнено до Натомість невістка відповіла, що це моя вина, бо не треба було запрошувати так багато гостей.