Поради

Народні прикмети. Прибирання

Не використовуйте старий одяг

Основна прикмета, пов’язана з миттям підлоги, стосувалася вибору підходящої для цього ганчірки. Суворо заборонялося проводити вологе прибирання старим рушником, навіть якщо він прийшов в непридатність. Для незаміжньої дівчини такий необережний крок означав дев’ять років самотності, а для її сім’ї — втрату матеріального благополуччя, щастя і удачі.

Також було заборонено мити підлогу старими речами, які безпосередньо стикалися зі шкірою власника (сорочками, майками і т. д.). Вважалося, що це може призвести до неприємностей, конфліктів і розбіжностей між домочадцями.

Не мийте в чужому домі

За старих часів вірили, що навіть якщо витерти невелику плямочку з підлоги в чужому житлі, то можна взяти на себе всі хвороби і неприємності мешканців. Негативно це позначиться і на самих домочадцях, які втратять енергетичний захист, що складається роками.

Мийте підлогу вдень

Виявляється, за народними повір’ями, мити підлогу потрібно в певний час доби. Оптимальним періодом для такого банального заняття вважається ранок або день, коли сонце знаходиться на небосхилі. Тоді і робота буде веселіше йти, і енергетика стане світлішою і чистішою.

Якщо ж затіяти прибирання ввечері або вночі, то в житло проникнуть злі духи і почнуть наводити свої порядки, тому домочадцям така позаурочна робота не обіцяє нічого хорошого. Це марновірство пов’язане з тим, що миття підлоги асоціювалося за старих часів з «брудним» заняттям, яке може залучити в будинок нечисть.

Не мийте після гостей

Ті, хто дорожить своїми друзями і близькими, повинні знати, що мити підлогу відразу після їх відходу категорично не можна. На Русі вважали, що проводити прибирання після від’їзду гостей — удачу і дорогу їм «замивати».

Водночас, предки таким чином позбавлялися від непотрібних людей або недоброзичливців. Якщо відразу за ними помити підлогу в передпокої, то, згідно забобонів, більше ця людина в будинку ніколи не з’явиться.

Дана прикмета пов’язана зі старовинною традицією протирати підлогу за небіжчиком після виносу з дому, повторюючи його шлях. Вважається, що це допоможе покійному знайти свою дорогу в загробному світі, більше не повертатися в земну обитель і не турбувати близьких.

Читайте також Тепер у 45 років, я боюся, що залишуся без даху над головою і без своїх дітей.

Миття червоною ганчіркою

З давніх-давен вважалося, що вологе прибирання в будинку червоною ганчіркою здатне притягнути гроші. Предки вірили, що червона тканина може працювати, як магніт, тому людина буде знаходити великі гроші буквально під ногами. Також це обіцяє не тільки матеріальне благополуччя, а й удачу в справах.

Ті, хто не сподівається на швидке збагачення, стверджують, що мити підлогу червоною матерією практично. На ній краще видно сміття, що прилипло, і відразу стає помітно, де підлога сильніше забруднена.

Прибирання в суботу

Робити генеральне прибирання в житлі потрібно в певні дні, тоді і фінансове становище стане набагато кращим. Оптимальним часом вважається ранній ранок суботи, при цьому участь в процесі повинні брати всі домочадці, в цьому випадку і робота швидше буде зроблена, а заодно і достаток в будинку з’явиться.

Не мийте підлогу в дорогу

Якщо має бути поїздка і довга дорога, то не варто ризикувати і мити підлогу прямо перед від’їздом. Вважається, що таким чином людина накликає на себе неприємності і шлях її буде не тільки довгим, але і небезпечним.

Заборонені дні тижня

Забороненими днями для прибирання підлоги вважаються п’ятниця і понеділок. Разом зі сміттям і брудною водою з житла підуть взаєморозуміння і гроші.

Неділя практично у всіх релігіях вважається днем, коли ніяку роботу по дому робити не можна. Цей час потрібно присвячувати молитві і відпочинку, тоді і зі здоров’ям все буде в порядку.

Коментарі Вимкнено до Народні прикмети. Прибирання